ye-logo.v1.2

Розстріли під хмельницьким СБУ: нові прокурори та зникле відео

Кримінал 10483
З часу розстрілів під хмельницьким СБУ минуло понад сім років
З часу розстрілів під хмельницьким СБУ минуло понад сім років. Фото: з архіву редакції

Адвокат потерпілих зазначила, що йде мова про відеозапис, який додавався до протоколу огляду місця події у день розстрілів.

Вчора, 12 березня, Хмельницький міськрайонний суд після тривалої перерви продовжив розгляд справи щодо розстрілів під обласним управлінням Служби безпеки України в лютому 2014 року. Внаслідок тих подій загинули 73-річна Людмила Шеремет і 21-річний Дмитро Пагор та поранено кількох хмельничан. Обвинуваченими у цій справі виступають ексначальник обласного управління СБУ Віктор Крайтор і його колишній підлеглий Віталій Тарадай. Саме він, за версією слідства, виконав наказ свого керівника та почав стріляти у протестувальників.

За інформацією видання «НГП», на початку вчорашнього засідання оголосили нову групу прокурорів. Власне через неявку або клопотання попередніх представників обвинувачення переносилася більшість останніх засідань. За «прорахунки» своїх колег вибачилася одна з нових прокуророк.

Також вона заявила, що обвинувачення не викликатиме близько двохсот свідків, а обмежиться лише двадцятьма. Однак захисниця Віктора Крайтора Лілія Дудко повідомила, що не відмовлятиметься від допиту усіх свідків.

«Під час цього засідання досліджувалися письмові докази прокуратури. Першим із них була роздруківка з мережі Інтернет під назвою «У Хмельницькому вбили жінку. Стріляли з дверей СБУ». Саме це стало підставою для відкриття кримінального провадження військовою прокуратурою за фактом вбивства Людмили Шеремет», — зазначили кореспонденти видання «НГП».

Крім того, у суді досліджували протокол місця подій у день розстрілів — 19 лютого 2014 року. Втім, з цим були проблеми…

Після засідання адвокат потерпілих Євгенія Закревська у фейсбуці повідомила, що до цього протоколу додається флешносій з відеозаписом. Однак відеозапису на ньому немає.

«Суд запитує чому? — Прокурор Малашич: «На жаль, зазначене кримінальне провадження тривалий час розслідувалось різними підрозділами військової прокуратури і, коли це провадження потрапило до Генеральної прокуратури, більша частина доказів, на жаль, просто зникла. Це і відео-, і фотозаписи — додатки до протоколу і кулі», — повідомила Євгенія Закревська з посиланням на одного з представників обвинувачення.

Нагадаємо, минуло вже понад сім років від часу трагічних подій під хмельницьким СБУ. Однак її причин досі не встановили ні правоохоронці, ні суди. Справу передавали з однієї установи до іншої і лише влітку 2019 року до суду надійшов обвинувальний акт щодо Віктора Крайтора, а паралельно — щодо Віталія Тарадая. Далі ці справи об’єднали в одну. Й у разі доведення їхньої вини Віктору Крайтору та Віталію Тарадаю може загрожувати до восьми років позбавлення волі.

Читайте також: Справа загиблої Софії Чорнобай: хмельницький суд виніс вирок мотоциклісту

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую