ye-logo.v1.2

У Хмельницькому та Волочиську попрощалися з полеглими воїнами

Суспільство 2163
Сергій Кіндзерський та Іван Шафінський загинули, боронячи Україну на Запорізькому напрямку
Сергій Кіндзерський та Іван Шафінський загинули, боронячи Україну на Запорізькому напрямку. Фото: з архіву редакції

На щиті додому повернулися Сергій Кіндзерський та Іван Шафінський…

Вчора, 23 лютого, у Хмельницькому провели в останню дорогу Героя Сергія Кіндзерського. Він загинув 17 лютого, під час виконання бойового завдання, захищаючи Україну на Запорізькому напрямку.

Як йдеться в сюжеті МТРК «Місто», у цивільному житті чоловік працював майстром з ремонту взуття. Навесні 2023 року його мобілізували. Рідні й близькі Сергій Кіндзерського згадують, що він був дуже добрим і чуйним чоловіком, майстром на всі руки.

«Був людиною творчою. Займався рукоділлям. Усе вмів робити руками… Чудова людина, безвідказна і дуже щира. Ніяк не можемо прийти до тями. Якби не ця клята війна, йому ще жити і жити», - поділилися спогадами кума Героя Ірина Мельник та подруга сім'ї Діана.

У Сергія Кіндзерського залишились дружина і син. Герою назавжди буде 48…

Сьогодні, 24 лютого, відбулося прощання у Волочиській громаді. В останню дорогу, у другу річницю повномасштабного російського вторгнення, провели захисника Івана Шафінського. Він загинув 15 червня 2023 року, під час виконання бойового завдання на Запорізькому напрямку. Лише 15 лютого 2024 року тіло Героя вдалося ідентифікувати, повідомили у громаді.

Народився Іван Шафінський 18 жовтня 1998 року в селі Івки, що в Старосинявській територіальній громаді. 4-х річним хлопчиком він з мамою і сестрою переїхав у місто Волочиськ. Навчався у Волочиському НВК. Після школи продовжив навчання на державному відділі Кам'янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, за спеціальністю «Соціальна допомога».

Як згадують у громаді, він мав гарне почуття гумору та гострий розум. Був капітаном команди КВН. Після закінчення університету поїхав працювати до Польщі. Там і зустрів свою майбутню дружину. За кілька днів до початку війни Іван повернувся в Україну. 25 березня 2022 року одружився, після чого записався добровольцем в 47 Окрему Механізовану Бригаду імені Чорних Запорожців. В серпні його призвали на службу, а в вересні він підписав контракт.

«Пройшовши навчання в Великобританії та в Німеччині, він кожного дня рвався в бій, здобувати омріяну перемогу. Саме там він відчував себе потрібним своїй країні. Він був там, де мав бути, куди кликало його серце - серце справжнього патріота. Останньою волею Івана було аби його тіло було кремоване, і на могилі посаджений дуб. Він взяв з рідних обіцянку не плакати і не носити траур, а згадувати приємні моменти, проведені з ним», - розповіли у громаді.

Герою назавжди залишиться 24…

Івану Шафінському назавжди залишиться 24...Фото: Волочиська міська рада

Читайте також: «Хмельницький пам'ятає»: в обласному центрі вшанували пам'ять загиблих Героїв

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую