ye-logo.v1.2

На Хмельниччині штрафують паліїв сухої рослинності

Суспільство 1015
На Хмельниччині різко зросла кількість пожеж в екосистемах, які були спровоковані саме підпалами
На Хмельниччині різко зросла кількість пожеж в екосистемах, які були спровоковані саме підпалами. Фото: пресслужби Шепетівського райуправління ГУ ДСНС

Надзвичайники нагадують про основні правила поводження із сухостоями, оскільки в області зростає кількість пожеж в екосистемах.

Головне управління ДСНС у Хмельницькій області проводить роз'яснювальну кампанію серед громадян про заборону на підпал сухого листя, гілля чи городини. Адже з настанням весняного періоду та плюсової температури повітря, люди починають прибирати свої земельні ділянки, а зібране тогорічне листя та суху траву підпалюють. Проте чинне законодавство забороняє такі дії та передбачає штрафи за порушення цієї заборони.

Як зазначають у відомстві, на Хмельниччині різко зросла кількість пожеж в екосистемах, які були спровоковані саме підпалами. Це негативно вливає на навколишнє середовище, здоров'я людей, а також знищує фауну держави. Рятувальники області активно проводять рейди, де не тільки роз'яснюють громадянам основні правила та заборони на самостійне підпалювання сухостою, а також запобігають виникненню нових пожеж.

За інформацією пресслужби Шепетівського райуправління ГУ ДСНС, тільки за два дні – 28 та 29 лютого – на території району рятувальники склали адміністративні протоколи на п'ятьох паліїв сухої рослинності. Загальна сума штрафів склала 6120 гривень.

Надзвичайники нагадують, що за пожежі в екосистемах передбачено адміністративну, а також кримінальну відповідальність. Зокрема, за спалювання сухої трави і листя передбачений штраф від 3 060 до 6 120 гривень. Водночас для посадовців такий штраф набагато вищий – від 15 300 до 21 420 гривень. Якщо паління відбувалося на території природно-заповідного фонду, то штраф за це становить 6120 до 12 240 гривень, для посадовців – до 30 600 гривень.

Також за знищення чи пошкодження лісових масивів, зелених посадок навколо населених пунктів, вздовж залізниці передбачені найбільші штрафи – від 91 800 до 153 000 гривень, або обмеження чи позбавлення волі. Якщо під час пожежі, яка виникла внаслідок навмисного трави чи листя загинули люди, а також е призвело до масової загибелі тварин - за це загрожує від п'яти до десяти років ув'язнення.

Читайте також: У Хмельницькому вивозитимуть гілля з приватного сектору (графік)

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую