ye-logo.v1.2

Фейк про мобілізацію дівчат-підлітків, списки полонених та ворожа розсилка: добірка тижня

Суспільство 1137
РФ атакує й ракетами, й фейками
РФ атакує й ракетами, й фейками. Фото: slovoidilo.ua

Проросійські телеграм-канали поширили інформацію про те, що в Україні нібито набирають неповнолітніх дівчат в армію.

Російські пропагандисти продовжують поширювати фейки про українських військових.

Фейк про мобілізацію дівчат-підлітків

Проросійські телеграм-канали поширили інформацію про те, що в Україні нібито набирають неповнолітніх дівчат в армію, зокрема у 119-й окремій бригаді Сил територіальної оборони ЗСУ планують сформувати цілий батальйон із бійців жіночої статі від 16 до 30 років, які будуть задіяні на передових позиціях. Як підтвердження пропагандисти додали фото українських дівчат зі зброєю.


Це фейк, повідомляє “Укрінформ”.

Інформація щодо призову неповнолітніх суперечить українському законодавству, зокрема до війська не можна долучитися й добровільно, якщо особа не досягла 18 років.

Фото ж пропагандисти взяли із занять для цивільного населення, яке проводилося 119-ю окремою бригадою Сил ТРО ЗСУ і ГО «Активне суспільство України».

Повідомлення пропагандистів спростували представники військового формування на своїй офіційній сторінці у Facebook.

Задля просування наративу про неповнолітніх дівчат у лавах ЗСУ пропагандисти паралельно запустили ще один фейк. Вони стверджують, що Львівський обласний штаб національно-визвольного руху «Правий сектор» нібито проводить заняття з дівчатами-підлітками з 14 років, а потім ці діти буцімто відправляються на фронт. Як підтвердження було використано фото з офіційної сторінки організації з допису про вишкіл, який було присвячено пам'яті героям Небесної Сотні.

Насправді ж в дописі чітко вказано, що цей вишкіл організовано виключно для повнолітніх.


У коментарі Укрінформу представник львівського штабу «Правого сектору» наголосив, що до таких занять залучаються тільки повнолітні: «Люди до 18 років мають вчитися, а не воювати. Підготовка до війни може вплинути й на розвиток психіки неповнолітнього. Окрім цього, ми проти, щоб люди з 18-25 років йшли воювати, якщо в цьому, звичайно, немає нагальної потреби. На подібних вишкілах наші фахівці пояснюють правила поводження зі зброю, проводять заняття з тактичної медицини тощо».

Росія не вперше запускає фейки про те, що в Україні відправляють на війну неповнолітніх.

Ворожа розсилка

Як повідомляє “Центр протидії дезінформації”, на номери телефонів українських етнічних угорців почали приходити повідомлення угорською мовою із закликами забиратися «геть з України».


Повідомлення надходять буцімто від «українських націоналістів», але з акаунтів з кодами мобільних операторів Казахстану, Боснії та Герцеговини і Киргизстану.

Фактчекери повідомляють, що такі повідомлення — це чергова російська ІПсО, яка має на меті створити видимість погроз на адресу угорців України з боку «українських націоналістів», щоб спровокувати міжетнічну ворожнечу між українцями та угорцями.

“Розуміючи, що українська сила — це єдність народу, росія прагне розколоти українське суспільство. Центр закликає при отриманні таких повідомлень блокувати контакт, з якого було надіслано смс, та звернутися до Кіберполіції”, - зазначається у повідомленні.

Фейк про полонених

У соцмережах з'явився черговий фейк: списки українських полонених, яких Україна начебто не бажає забирати. Це імена та прізвища реальних людей, які перебувають у російському полоні. Проте російська сторона не пропонувала ці списки для обміну, пише Координаційний штаб питань поводження з полоненими.

Координаційний штаб продовжує перемовини, щоби якнайшвидше звільнити всіх українців, які потрапили до російської неволі і перебувають там у надзвичайно важких умовах.

“Ми маємо значний обмінний фонд і готові до обміну "всіх на всіх". Проте ворог не зацікавлений у тому, щоби повернути своїх військовослужбовців додому. Він продовжує намагання використовувати сім'ї українців, чиї рідні потрапили в полон або вважаються зниклими безвісти, цивільних заручників як важіль для впливу на українську суспільство”, - йдеться у заяві.

Координаційний штаб наголошує: переговори тривають, нові обміни готуються. Проте для того, аби всі українці змогли повернутися з полону, українське суспільство має залишатися об'єднаним, не довіряти ворогу та його провокаціям.

Роспропаганда скуповує українські телеграм-канали

Росіяни для просування своїх наративів та розхитування ситуації в Україні здійснюють масову купівлю і створення каналів у Telegram та інших соціальних мережах.

Про це повідомляють у Центрі стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки з посиланням на представника Головного управління розвідки Андрія Юсова.

«Зараз буквально в живому часі продовжується активна «закупівля» різноманітних інструментів – починаючи від телеграм-каналів, сторінок в різноманітних соцмережах, і до виходів на лідерів суспільної думки. Кожного разу, коли ми будемо чути такі наративи, які розхитують зсередини нашу країну, які делегітимізують ухвалення державних рішень – відповідно ми будемо розуміти, на кого ці наративи працюють», – розповів представник ГУР.

Також, за його інформацією, для досягнення цілей з просування російських наративів та дестабілізації ситуації в Україні, здійснюється масова купівля та створення Telegram-каналів. А також росіяни створюють ботоферми, які посилюють російську риторику в соцмережах.

ГУР має списки людей, яких москва може залучити до поширення російських наративів і впливу на суспільно-політичну ситуацію, але їхні дані поки не називають. За словами Юсова, вкраплення наративів, які потрібні ворогу, відбувається як в Україні, так і за кордоном.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую