ye-logo.v1.2

Меру Старокостянтинова НАЗК винесло припис через дружину-підлеглу: він висловив свою позицію

Суспільство 8617
У 2023 році міський голова одружився на підлеглій
У 2023 році міський голова одружився на підлеглій. Фото: офіційна фейсбук-сторінка посадовця

Микола Мельничук пояснив, чому вважає, що складу правопорушення немає.

Національне агентство з питань запобігання корупції внесло припис міському голові Старокостянтинова Миколі Мельничуку. Цей документ містить вимогу усунути відносини прямого підпорядкування між ним та його дружиною, яка обіймає одну з керівних посад у Старокостянтинівській міськраді. Про це стало відомо з лютневого звіту агентства.

«У 2023 році мер Старокостянтинова зареєстрував шлюб з підлеглою. Внаслідок цього утворились відносини прямого підпорядкування, що є порушенням обмежень, визначених у статті 27 Закону України «Про запобігання корупції». Крім того, до укладення шлюбу міський голова здійснював преміювання підлеглої, що була його нареченою та з якою він перебував у позаслужбових відносинах», - йдеться у звіті НАЗК.

За даним фактом до Нацполіції направили висновок з обґрунтуванням про виявлення правопорушення в діях Миколи Мельничука. Воно стосується невиконання вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, передбачених у Законі України «Про запобігання корупції».

Позиція міського голови Старокостянтинова

Як зазначив у коментарі сайту «Є» посадовець, у своїх діях складу правопорушення не вбачає. Його дружина почала обіймати посаду у одному з управлінь, підпорядкованих керуючій справами виконкому, задовго до того, як вони одружились.

«27 стаття Закону «Про корупцію» містить чіткий перелік з посадами і з означенням, хто такі «близькі особи». А в період, коли, як вони кажуть, ми були у статусі наречених, тобто ще до одруження це було, то воно не підлягає під цю статтю. В законі про корупцію це не прописано. Вони написали, що ми виплачували премію. Премію ми виплачували і купляли на неї для військових частин різного виду обладнання... Це припис, але порушення немає. Якщо буде встановлено факт правопорушення, тоді я можу його оскаржувати у суді», - зазначив Микола Мельничук.

Читайте також: На Старокостянтинівщині та в Чорноострівській громаді провели в останню дорогу полеглих захисників

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую