ye-logo.v1.2

Суд конфіскував у білоруски дві земельні ділянки в Хмельницькій області

Суспільство 7754
Жінка протягом року мала б продати землю, але не зробила цього, а віддала в оренду
Жінка протягом року мала б продати землю, але не зробила цього, а віддала в оренду. Фото: з архіву

Таке рішення ухвалив Новоушицький районний суд.

Конфіскувати у власність держави земельні ділянки, які належать громадянці білорусі та знаходяться на території Кам'янець-Подільського району - таке рішення ухвалив Новоушицький районний суд.

Як повідомили в пресслужбі Хмельницького апеляційного суду, мова йде про земельні ділянки площею 1,2697 га та 0,047 га з цільовим призначенням для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Право власності на них громадянка білорусі набула у порядку спадкування у 2019 році.

«У позові прокурор вказав, що перебування у її приватній власності цих земельних ділянок суперечить ст.ст. 13, 14, 41 Конституції України, ст. ст. 80, 81, 145 Земельного кодексу України, позаяк землі сільськогосподарського призначення, прийняті у спадщину іноземцями, а також особами без громадянства, протягом року підлягають відчуженню. Оскільки громадянка рб їх не відчужила, уважав, є підстави для конфіскації землі у власність держави», - йдеться в повідомленні. На думку судді, позовні вимоги прокурора обґрунтовані. Про відсутність у неї наміру виконати обов`язок щодо відчуження оспорюваної землі, на думку суду, також свідчить факт передачі її в оренду на 10 років місцевому агротовариству.

Тож суд прийняв рішення конфіскувати ці землі. «Це рішення заочне й може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідачки. Воно набере законної сили, якщо протягом встановлених строків не подані ні така заява, ні апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи», - роз'яснюють в апеляційному суді.

Читайте також: Компанія Гереги запропонувала 46 мільйонів за права оренди землі у Городку

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую