ye-logo.v1.2

Їзда з перешкодами

Суспільство 3304
Потрапити до хмельницьких дитячих магазинів із візком не завжди вийде.
Потрапити до хмельницьких дитячих магазинів із візком не завжди вийде.. Фото: колаж Євгенія Дорофєєва

«Хмельницька народна газета «Є» вирішила довідатися, на скільки в Хмельницькому доступні дитячі магазини молодим мамам. Виявилося, що справа не лише в цінах

Кореспондент пройшовся деякими магазинами дитячого одягу, аксесуарів та іграшок разом із новоспеченою мамою та її 6-місячною дитиною і з’ясував: жінкам доводиться долати не одну перешкоду на шляху візочка дитини, щоб потрапити до більшості з магазинів. Здається, власники якось забувають, що їх маленькі клієнти одразу впевнено бігати не починають і, як мінімум, 12 місяців пересуваються містом у візку.

20 кілограмів щастя

Частину вулиці Проскурівського підпілля від ресторану «Україна» до центрального продовольчого ринку можна сміливо охрестити районом «дитячих бутіків». На ній ми нарахували аж чотири магазини, де продається дитячий одяг, один магазин з продажу іграшок та торговий центр, на одному з поверхів якого декілька дитячих відділів.
Але потрапити до них усіх матусі з візочком справжня проблема. Вхід до магазину «Тілімілітрямбія» загороджують сходи. Щоб потрапити до бутіка, транспортний засіб малечі доведеться залишити просто на тротуарі, або ж занести його до магазину. Жодного натяку на пандус (стаціонарну доріжку для безперешкодного пересування візків до магазинів, під’їздів та закладів) і на вході до магазину дитячого одягу «Besta», що навпроти ресторану «Україна». Хоча й одяг тут переважно для доросліших дітей, проте, маючи бажання щось придивитися на виріст, мамі з візочком неможливо. Доведеться подолати не одну сходинку догори. До речі, середня вага дитячого візка дорівнює 12-15 кілограм. Також врахуйте, що вага 6-місячної дитини коливається в межах 7-8 кілограмів. Разом, у середньому, кілограмів двадцять. Скажете небагато, та таку ношу молодим мама доводиться тягати по декілька разів на день і навіть там, де мають бути облаштовані спеціальні під’їзди. «Для мене, наприклад, ціла проблема дістатися до дитячої поліклініки разом з візком, – розповідає учасниця нашого експерименту Тетяна. – По-перше, дуже багато ям на території закладу, а по-друге – незручний пандус. Звісно, можна зайти з «чорного входу», що, власне, я й роблю: там немає зайвих сходів. Проте, щоб потрапити до реєстратури необхідно заїхати у вузький дверний прохід, тому щоразу доводиться відкривати другу половину дверей. Дивно, що таку конструкцію донині не замінять у закладі, де мами з візочками – звичайне явище…»

Все для клієнта

З торця торговельного центру «Променад Олександрівський» знаходиться дитячий магазин «Сонячна країна». Пандуса також немає та на перешкоді лише одна сходинка висотою з бордюр. Візок легко її здолав перешкоду і без проблем заїхав всередину через широкий дверний прохід. А ось у наступний магазин, що сповіщає про асортимент дитячого одягу, нам потрапити так і не вдалося. До одного з магазинів стокового одягу мережі «Стиляга», що розмістився поруч з рестораном «Україна», веде величезна кількість сходинок.

Торговельний центр «Атріум». Не знаю чому, та саме тут основна маса дитячих відділів знаходиться на самому верхньому - третьому поверсі. Потрапити туди можна лише подолавши сходи з візочком у руках. Потім доведеться так само спускатися, оминаючи інших відвідувачів.
«Напевно, в «Атріумі» могли б передбачити якусь «паркову» для візочків, - каже Тетяна. – Хоча, це не єдиний великий магазин, де дитячі відділи розташовуються так незручно. До прикладу, торговий центр «ЛМ» чи хоча б «Оазіс», де три дитячі магазини «Бембі», «Тігрес» та «Чіко» знаходяться на другому поверсі. А між іншим, саме у них представлений асортимент товарів, якраз для дітей від 0 місяців. Звісно, «Оазис» має ескалатор та, наприклад, мій візок на нього не влазить, а що вже казати про розмір транспорту дітей моєї знайомої. У неї двійня».

Проїзд у громадському транспорті – зась!

Поблизу продовольчого ринку проїжджаємо разом із нашою героїнею та її малям повз ще один дитячий магазин із продажу іграшок. Поруч зі сходами пандуса також немає. Помічаємо, що він є при вході до аптеки, розташованої поруч. Але, чесно кажучи, хто зі сміливців захоче ним скористатися питання велике: звичайний металевий лист, без перил та будь-яких інших загороджень. Цікаво, як цим «дивом» користуватися в ожеледицю?..
У пошуках пандусів завітали ще у декілька дитячих магазинів, цього разу на вулиці Соборній, і ніде їх не побачили. Лише на вході до магазину «Оленка», що навпроти «Дитячого світу», пандус зробили. Тобто, візочком заїхати можна, та у середині розвернутися поміж розставленого товару немає де, тому одразу попрямували до виходу.
«Потрапити до магазину – це половина біди, – каже Тетяна, – ви б подивилися, як важко до громадського транспорту зайти. Доводиться їздити лише тролейбусами чи великими німецькими автобусами. Їх мало та й є серед них такі, де усі входи перегороджені перилами, і з візком вже не пройдеш. Ось намагаюся нікуди без чоловіка і не ходити. Але ж ситуації різні бувають».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую