ye-logo.v1.2

На Шепетівщині суд зобов'язав рф сплатити жінці півмільйона гривень компенсації за моральну шкоду

Суспільство 667
Загальна сума відшкодувань, за її позовом, мала складати понад 49,8 мільйона гривень
Загальна сума відшкодувань, за її позовом, мала складати понад 49,8 мільйона гривень. Фото: www.shutterstock.com

На війні у неї загинув рідний брат.

Славутський міськрайонний суд частково задовольнив позов жінки, в якому вона вимагала стягнути з російської федерації кошти за заподіяну матеріальну та моральну шкоду внаслідок розв'язаної нею війни. Згідно з судовим рішенням, росія має сплатити постраждалій компенсацію у розмірі 500 тисяч гривень. Про це стало відомо з Реєстру судових рішень.

Як йдеться у матеріалах справи, внаслідок війни, розв'язаної ще у 2014 році, жінка зазнала душевних страждань, стресу і побоювань за свою безпеку. Додатковий дискомфорт приносить споглядання зруйнованих ракетними ударами будівель. Крім того, через збройну агресію російської федерації загинув її рідний брат, який боронив Україну у лавах Збройних Сил.

«Війна накопичує в ній систематичний стрес, що призводить до її передчасного старіння. Вона втратила спокійний сон і станом на сьогодні не спить ночами, здригається під час виття сирени повітряної тривоги. Внаслідок війни вона втратила можливість спокійно, з насолодою працювати, вільно спілкуватися, психологічно роздавлена через смерть близької людини, вимушена докладати значних зусиль для подолання цієї апатії», - йдеться у рішенні суду.

Також жінка вимагала відшкодування майнової шкоди, завданої внаслідок експропріації російською федерацією природних ресурсів Українського народу під час незаконної збройної агресії проти України. За це просила стягнути з рф близько 24,6 мільйона гривень. Ще майже 25,3 мільйона гривень - за завдану моральну шкоду. Загальна сума відшкодувань, за її позовом, мала складати понад 49,8 мільйона гривень.

Спираючись на відсутність доказів щодо майнової шкоди, заподіяної саме їй, а також на докази щодо моральної шкоди та досвіду попередніх рішень, суд ухвалив частково задовольнити позов та зобов'язав рф сплатити 500 тисяч гривень моральної компенсації.

«Суд вважає, що у зв`язку зі збройною агресією російської федерації проти України позивач зазнала душевних страждань, стресу і повністю обґрунтованих побоювань за свою безпеку, втратила рідну людину рідного брата, який загинув захищаючи незалежність та територіальну цілісність України, тому слід стягнути з держави російська федерація на користь позивача у рахунок відшкодування моральної шкоди, завданої збройною агресією проти України, грошові кошти в сумі 500 000 грн», - зазначень в рішенні. 

Додамо, що нині Україна не має прямого механізму щодо стягнення з росії відшкодувань. Утім, наразі працюють над тим, щоб його створити. Ймовірно, матеріальна компенсація буде виплачуватись у вигляді репарацій. Також одним із варіантів є використання арештованих російських активів.

Читайте також: Хто виробляє безпілотники, які застосовують у війні проти України - розслідування

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую