ye-logo.v1.2

У Кам'янець-Подільській фортеці відновлять башту, яка кілька років тому постраждала від буревію

Суспільство 2316
Під час робіт планують відновити накриття башти
Під час робіт планують відновити накриття башти. Фото: з фейсбук-сторінки Олександра Заремби

Пам'ятку планують відновити до кінця 2024 року.

Комунальне підприємство “Кам'янець-Подільський державний історичний музей-заповідник” оголосило тендер на реставрацію пам'ятки архітектури національного значення Башта Ляцька № 9 вартістю майже 1,7 мільйона гривень. Про це стало відомо з сайту “Прозорро”.

Мова йде про проведення протиаварійних робіт. Нагадаємо, в серпні 2021 року буревій зірвав накриття башти. Директор Кам'янець-Подільського державного історичного музею-заповідника Олександр Заремба тоді сподівався, що накриття башти вдасться відновити ще у 2021 році. Однак, тоді замовили лише проєктно-кошторисну документацію. Фінансування на проведення робіт знайти не вдалось.

І ось зараз планується провести тут протиаварійні роботи. Серед робіт - заміна дерев'яних брусів перекриття, ремонт бутової кладки стін башти, покриття даху покрівельним гонтом в три шари та інші.

Роботи планують завершити до кінця 2024 року.

Додамо, що Ляцька (або ж Ласька) вежа була побудована ХV сторіччі. Її ще називали Білою вежею Кам'янець-Подільської фортеці. Свою назву вона отримала на честь єпископа Яна Ласького, який дав кошти на її реставрацію.

Вежа за формою циліндрична та має 4 яруси. Така її назва пов'язана із тим, що тут колись зберігали коштовності єпископа. Над дерев'яним входом до вежі є напис: «Вірний друг більш рідкісний над фенікса». Ця вежа - одна із найвищих у фортеці, її висота – 22,5 метра.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую