ye-logo.v1.2

На двох маршрутах в Хмельницькому замість маршруток будуть курсувати автобуси

Суспільство 3785
Автобуси запустить перевізник ТОВ «Хмельницьке таксі»
Автобуси запустить перевізник ТОВ «Хмельницьке таксі». Фото: Микола Ваврищук

У планах – ще кілька маршрутів.

Впродовж наступного тижня у Хмельницькому відбудуться зміни у русі громадського транспорту. 12 маршруток, які курсують маршрутами 29А та 49А, замінять на 6 автобусів великого габариту. Про це розповів сайту «Є» заступник міського голови Хмельницького Микола Ваврищук.

Разом зі зміною типу транспорту зміниться й графік руху. Зокрема, збільшиться часовий інтервал. Оновлену інформацію про час прибуття на зупинки опублікують у понеділок, 1 квітня. Ознайомитись з ним можна буде за посиланням: https://khm.rozklad.in.ua/

«Ініціатива не нова, цей процес триває вже майже протягом трьох років. Процес тривалий, тому що не можна одним махом чарівної палички зробити це швидко. Але, якщо три роки тому у нас було 15 великих автобусів, то сьогодні вже понад 90 – великих і середніх. І це тенденція, яка буде продовжуватись і надалі», – зазначив Микола Ваврищук.

За словами посадовця, є плани ще на кілька маршрутів, де великогабаритний громадський транспорт найближчим часом замінить маршрутки. Утім, поки що це питання в процесі.

Чому місто відмовляється від маршруток на користь автобусів

Микола Ваврищук каже, що місто потребує комплексних змін у підходах до забезпечення послуг у громадському транспорті, а «великі автобуси – це те, як місто має рухатися вперед і розвиватись».

«Здебільшого маршрутки не пристосовані до того, щоб отримати комфортну послугу. Автобуси середнього і великого габариту цю послугу забезпечують. Це і про екологію, тому що один автобус заміняє 2-3 маршрутки, умовно кажучи. І про мобільність, що включає складову інклюзивності, зменшення кількості транспорту на дорогах, а відтак і часу очікування у заторах», - пояснює Микола Ваврищук.

За словами посадовця, частина змін для громадського транспорту відбудеться після закупівлі тролейбусів.

«Ми зараз закупляємо тролейбуси за грантові кошти ЄБРР. Фактично вже можемо говорити, що частина маршрутів будуть переведені на тролейбусні. Ще частина – на великий і середній габарит. Поки не можу конкретних дат сказати, тому що це тривалий і вартісний процес. Але ми працюємо. Цього року плануємо продовжувати збільшувати великий і середній габарит. І натомість забирати маршрутки», - резюмував заступник міського голови.

Читайте також: У хмельницькому «Електротрансі» розповіли, чому уявляють себе Діснейлендом

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую