ye-logo.v1.2

Воїн-митець з Хмельниччини виготовив половину з десяти тисяч горнят, щоб створити арт-резиденцію

Суспільство 1160
Половина задуманих для проєкту Миколою Величком  кухлів уже виготовлені
Половина задуманих для проєкту Миколою Величком кухлів уже виготовлені. Фото: з архіву гончара Миколи Величка

Уже скоро стартує її побудова.

Повернувшись з фронтових доріг, знаний на Хмельниччині гончар Микола Величко задався ціллю побудувати у Григорівці неподалік Старокостянтинова арт-резиденцію для керамістів, художників, письменників, а також туристів.

Окрім як надихнутися творчістю, отримати майстер-клас чи взяти участь у мистецькій акції, тут можна буде насолодитися неперевершеними краєвидами, покупатись у річці, покататись на велосипедах (у розробці кілька велосипедних маршрутів), а згодом – і на байдарках та каное. А ще - вирушити на екскурсію до Старокостянтинова, Самчиків, Антонін, Меджибожа, Кам'янця-Подільського… І серед найосновнішого – тут неодмінно проходитимуть реабілітацію наші захисники.

Гончар створює кухлики на всі смаки і вподобання

Нагадаємо, щоб збудувати арт-резиденцію, згідно із авторською задумкою, митець має виготовити та реалізувати 10 тисяч горнят. Минулого року, повернувшись з передової, Микола Величко зняв проєкт з паузи й з головою занурився у роботу.

«Кожна чашка пронумерована, – розповідає Микола, – тож покупець відповідно отримає сертифікат, і йому належатиме 1/10 000 майбутньої майстерні».

Наразі невтомний ініціатор й втілювач напрочуд потрібної й корисної задумки вже наблизився до половини з 10 тисяч чашок. Ще тиждень-другий і продовжиться будівництво, бо майстри трохи зайняті на іншому об'єкті, розповідає Микола Величко.

Замовляють вироби гончара не лише в Україні, а й за кордоном

«Трохи втомився - вже навіть два вихідних собі зробив. Причому - обидва цього року, - розповів гончар сайту «Є ye.ua». - Усвідомив, що грошей з проєкту, швидше за все, не вистачить на задумане. Адже ціни на будівельні матеріали і роботу майстрів не лише зросли, а й продовжують це робити. Тож доведеться або продовжити проєкт, або щось додаткове придумувати. Але побачимо, поки якийсь резерв є. Вже трохи придбав обладнання - піч, круг, глиномялку. Все коштує «грубих» грошей. За тиждень-другий розпочинаємо будівельні роботи (чекаю, коли майстри здадуть свій об'єкт)».

Процес виготовлення чашок - безперервний, зізнається гончар

Митець зізнається, що за півроку так і не визначився, як людям більше подобається: «горнятко», чи «чашка»: «Бо претензії до обох слів вислуховую регулярно. Ще іноді «проскакує» агресія - чого не на війні, як відпустили, для чого це робити, як ви можете робити арт-резиденцію, коли немає впевненості у завтрашньому дні і так далі. Але то рідко. Переважна більшість людей раді підтримати проєкт, щодня пишуть слова підтримки і вдячності, це надихає».

Вірні помічники гончара - домашні улюбленці

Вони завджди стежать за роботою майстра

Стежити за тим, як просувається втілення проєкту, побачити більше фото виробів гончара або ж стати інвестором у потрібну справу та придбати собі горнятко можна на фейсбук-сторінці Миколи Величка.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую