ye-logo.v1.2

У Ботанічному саду в Хмельницькому почали квітнути магнолії (ФОТО)

Суспільство 3280
Традиційно сезон розпочинається із цвітіння білих магнолій
Традиційно сезон розпочинається із цвітіння білих магнолій. Фото: автора

Сезон їх цвітіння зазвичай тут триває до червня.

У Ботанічному саду Хмельницького національного університету розпочався сезон цвітіння деревних рослин. Тут вже бурхливо квітує біла магнолія. Разом із нею форзиція, гамамеліс і вишня курильська, яка є однією із родоначальниць сакур. От-от вже розпустить квіти і рожева магнолія.

Цього року дерева почали цвісти раніше, аніж минулого. Утім, це не пов'язано з аномальним теплом, яке спостерігається останніми днями, розповіла сайту «Є» доцент кафедри екології Хмельницького національного університету та керуюча Ботанічним садом Людмила Казімірова.

«Все йде класично. Минулими десятиріччями завжди на 1 квітня ми вже мали квітучі магнолії, лише останні два роки через пізню весну вони зацвітали пізніше. Першими традиційно квітнуть білі магнолії, згодом рожеві, а далі червоні і жовті. У нашій колекції є 28 таксонів магнолій, тому час їх цвітіння дуже розтягнутий», - пояснює Людмила Казімірова.

Найближчим часом розпустить квіти і рожева магнолія. Фото: автора

Сезон цвітіння магнолій у Ботсаду Хмельницького національного університету зазвичай триває до кінця червня. Приблизно у цей період безперервно будуть квітнути й сакури. Того року колекція Ботсаду вишу поповнилася чотирма новими таксонами цих дерев, цьогоріч – висадили ще два. Загалом тепер їх налічується понад два десятки.

«Чекаємо цвітіння сакур трішки пізніше, вони почнуть квітнути після магнолій. Період, у який вони будуть квітнути, напряму залежить від погодних умов. Якщо будуть дуже теплі, навіть жаркі дні, подекуди навіть аномально, як ми спостерігаємо останніми днями, то квітування буде не таким тривалим. Якщо ж температура стане традиційно весняною – +15 +18 градусів, без заморозків вночі, – то будуть цвісти понад місяць», - розповідає науковиця.

Родоначальниця сакур, вишня курильська, вже пройшла пік свого цвітіння. Фото: автора

Очікують у Ботсаду й справжні «квіткові буми».

«У цей час бурхливо цвітуть магнолії, сакури, таволга і форзиції,  тюльпани, нарциси. Додаються до квітування і рослини родини Розоцвіті. Це і алича, і черешня, і сливи трилисті, такі як на майдані у Хмельницькому. Є у нас і колекція посаджених райських яблунь, яка також додасть квітування. Коли все буде цвісти, залежить напряму від погоди», – каже Людмила Казімірова. 

Більше фото з Ботанічного саду: 

 

 Читайте також: +28 градусів зафіксували в одному з міст на Хмельниччині 1 квітня

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую