ye-logo.v1.2

Провідні дні: хмельничан просять замінити пластикові квіти живими

Суспільство 749
Наразі більшість пластикових квіток зроблені з пластику, який не промаркований
Наразі більшість пластикових квіток зроблені з пластику, який не промаркований. Фото: yarmarka-dekora.com

Деякі штучні букети можуть розкладатися більше ніж 300-400 років.

Традиційно за тиждень після Великодня тривають поминальні дні. Цьогоріч, як і минулих років, представники церкви й екологи просять жителів Хмельницької громади відмовитися від штучних букетів й замінити їх живими квітами. Таке рішення є екологічно безпечною альтернативою, яка не шкодить довкіллю, пояснює представниця офісу проєкту «Розумне Довкілля» Світлана Каритун.

«Наразі більшість пластикових квіток зроблені з пластику, який не промаркований. Відповідно ми не можемо зрозуміти, чи придатний він для переробки. І частіше він не є придатним, частіше це комбінації різних пластиків. У кращому випадку вони потрапляють на полігон твердих побутових відходів, у гіршому – на стихійні сміттєзвалища. Або ж люди можуть спалювати. І тут ми говоримо про те, що під час спалювання речовин у повітря. Ми дихаємо цим повітрям і можемо хворіти. Тому насправді краща альтернатива – це живі квіти. Це не буде негативно впливати на довкілля.

Якщо ми говоримо про пластики загалом, то є різні періоди розкладу. Але загалом це декілька сотень років. Букет штучних квітів може розкладатися 300-400 років. А то й навіть більше. В залежності від того, який там пластик», - каже Світлана Каритун у коментарі МТРК «Місто».

Перший заступник міського голови Хмельницького Микола Ваврищук наголошує, що варто відмовитися від штучних квітів не тільки у провідні дні, а й коли йдемо на прощання.

«Радимо використовувати живі сезонні квіти або багаторічні, які можна висадити або поставити у горщику. Більше того, живі квіти виглядають значно естетичніше», - зазначає він.

Читайте також: Землі археологічної пам'ятки на Білогірщині повернули під контроль держави

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую