ye-logo.v1.2

У Хмельницькому вперше придбали детектор дронів для військових

Суспільство 1272
Через "Прозорро" купили систему радіоелектронної розвідки
Через "Прозорро" купили систему радіоелектронної розвідки. Фото: ілюстративне armyinform.com.ua

Система виявляє дрони на відстані до 15 кілометрів.

Виконавчий комітет Хмельницької міськради вперше придбав станцію для виявлення та пеленгації безпілотних апаратів (БПЛА). Про це стало відомо з сайту “Прозорро”.

Мова йде про придбання у виробника станції Квертус MS AZIMUTH вартістю 2 мільйони 280 тисяч гривень.

За даними виробника, таке обладнання використовується для виявлення та пеленгації безпілотних апаратів (БПЛА) за сигналами випромірювання їх бортових систем (включаючи канали управління, телеметрії та передачі даних). Станція здатна також контролювати радіочастотний спектр, вимірювати параметри радіочастотного випромінювання, пеленгувати джерела сигналів та документувати результати роботи.

Комплекс наразі уже придбали. Фото: Інстаграм Олександра Симчишина

Тобто таке обладнання дозволить виявляти дрони на відстані до 15 кілометрів, а також зчитати на якій частоті вони працюють, щоб посадити квадрокоптери за допомогою антидронових систем.

За інформацією міського голови Олександра Симчишина, станцію придбали на прохання однієї з військових частин.

Крім того, виконком міськради уклав угоду з ТОВ “Квертус” щодо придбання антидронових систем на загальну суму майже 4,2 мільйона гривень.

За ці кошти планують придбати п'ять комплектів портативної системи "Квертус AD Kraken M", яка створена для захисту від дронів важливих об'єктів і місць дислокації підрозділів. Ця система працює в радіусі до 1300 метрів. Ще планується придбати дві системи, які працюють в радіусі до двох кілометрів. Крім того, планується придбати п'ять портативних систем для захисту від fpv-дронів.

Ці системи мають бути поставлені до 15 травня.

Окрім того, наприкінці квітня виконком уклав угоду з ТОВ “Смарт Машинс” щодо придбання 20-ти квадрокоптерів DJI Mavic 3T Enterprise (Thermal) вартістю 3,89 мільйона гривень.

За інформацією міського голови Олександра Симчишина, за чотири місяці 2024 року вже передали військовим 230 дороговартісних квадрокоптерів та понад 2100 FPV-дронів.

На даний момент, оголошено ще кілька тендерів. Зокрема, виконком готується укласти угоду на придбання двох ручних джамери. Це портативні комплекси для протидії FPV-дронам у вигляді зручного наплічника, який дозволяє створювати радіочастотні перешкоди.

Також оголошений тендер на придбання десяти портативних систем “Квертус” для захисту від дронів. Очікувана вартість закупівлі 3,2 мільйона гривень. Ці системи планують придбати до 15 червня.

До 5 червня виконком планує завершити тендер на придбання ще 15-ти квадрокоптерів DJI Mavic 3T Enterprise (Thermal). Очікувана вартість - три мільйони гривень. А до 21 червня мають бути придбані ще 250 FPV-дронів на суму п'ять мільйонів гривень.

Раніше сайт “Є” ye.ua писав, що у квітні одразу кілька громад у Хмельницькій області оголосили тендер на придбання засобів радіоелектронної боротьби (РЕБ) для військових.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую