ye-logo.v1.2

«З Україною в серці»: у Хмельницькому відкрили фотовиставку про білоруських Героїв

Суспільство 726
Виставку відкрили 16 травня
Виставку відкрили 16 травня. Фото: автора

Вона триватиме впродовж двох тижнів.

В експозиційній залі Хмельницької художньої школи 16 травня відкрили виставку «З Україною в серці». Вона присвячена білоруським добровольцям, які стали пліч-о-пліч із українцями, щоб відстоювати європейські цінності, й загинули у російсько-українській війні, борючись проти російських окупаційних військ. Про це розповів сайту «Є» керівник благодійного фонду «Вільна Білорусь» та організатор виставки Олексій Францкевич.

Проєкт започаткували разом із родичами загиблих воїнів. На виставці представлені понад два десятки портретів. Поруч - історії воїнів та їхні подвиги.

Частина з них стали на допомогу українцям ще у 2014 році. Нині двоє мають звання Героя України, ще двоє – звання Народного Героя України.

«Ми хочемо, щоб у майбутньому з іменами білоруських воїнів, які віддали тут своє життя за нашу з вами свободу, асоціювалося не тільки воїни незалежної України, а й воїни незалежної Білорусі. Щоб про них пам'ятали. Щоб їхніми іменами називали вулиці, парки і сквери», - зазначив Олексій Францкевич.

На виставці представлено понад 20 стендів з зображеннями білоруських добровольців. Фото: автора

На одному зі стендів - Олексій Скобля з позивним «Тур». Він приїхав захищати Україну як доброволець у 2015 році. Отримавши українське громадянство, у 2016 році поповнив ряди 8-го полку Сил спеціальних операцій імені князя Ізяслава Мстиславовича. Тут одружився. Був турботливим сином, чоловіком, другом і відважним воїном. У бій, згадують побратими, йшов першим.

Після початку повномасштабного вторгнення Олексій Скобля тримав оборону Києва. За тиждень до смерті він врятував життя десятьох поранених воїнів. А 13 березня 2022 року потрапив із групою в засідку. Того дня, зі зброєю у руках, героїчно загинув, прикриваючи відхід побратимів.

14 березня йому мало б виповнитися 32… Олексію Скоблі посмертно присвоєно звання «Герой України». У Хмельницькому на його честь названа вулиця, розташована у центральній частині міста. Вона пролягає вздовж залізниці від вулиці Кам'янецької до вулиці Івана Франка.

Олексій Скобля був у рядах 8-го полку Сил спеціальних операцій. Фото: автора

Олексій Францкевич зазначив, що на виставці представлені лише деякі портрети загиблих героїв. Наразі відомо про імена 62 білорусів, які загинули в Україні. Про них продовжують збирати інформацію, аби вшанувати подвиг і закарбувати пам'ять.

Зауважимо, що Хмельницький став 17-м містом, у якому презентували виставку. Раніше портрети білоруських Героїв експонували у Києві, Львові, Одесі, Чернігові, Запоріжжі, Вінниці та інших містах України, також закордоном.

У Хмельницькій художній школі виставка триватиме впродовж двох тижнів.

Читайте також: Родинам полеглих на війні захисників із Хмельниччини вручили державні нагороди

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую