ye-logo.v1.2

За ескізом Героя Андрія Черніцького у Хмельницькому створили дитячий майданчик

Суспільство 1171
Майданчик звели за два місяця
Майданчик звели за два місяця. Фото: автора

Він мріяв про це з 2018 року.

У хмельницькому парку імені Михайла Чекмана з'явилася нова локація для дітей. Поблизу зоокуточка встановили дитячий майданчик, розроблений за ескізом полеглого захисника Андрія Черніцького. Його відкриття відбулося вчора, 23 травня, у День Героїв.

Ідея створити майданчик у Андрія Черніцького виникла у 2018 році, коли разом з дружиною відновлював у парку імені Чекмана металеві скульптури Миколи Мазура. Натхненний творчістю видатного митця, Андрій взявся проєктувати своє.

«Малював начерки на стінах у дитячій кімнаті та запитував у дітей, чи їм подобається», - згадує дружина захисника Іванна Черніцька у коментарі сайту «Є».

Згодом креслення і прорахунки матеріалів повністю готовими на папері. Своїм задумом тоді хмельничанин поділився директором департаменту Василем Новачком.

«Це дуже класна ідея. Ідея сім'ї: паучиха-мама, діти-павучата. Діти неслухняні, десь розбігаються… Створили дитячий майданчик за два місяці. Андрій хотів реалізувати цей проєкт у 2018 році, але тоді, на жаль, не склалося. Потім почалася велика війна і він з першого дня став на захист країни», - розповів заступник міського голови Василь Новачок.

Ідею майданчика Андрій Черніцький зобразив на ескізі у 2018 році. Фото: автора

Коли розпочалося повномасштабне вторгнення, Андрій Черніцький, вдруге після 2014 року, пішов добровольцем боронити країну. Захисник служив у 19-му стрілецькому батальйоні, був командиром відділення. Обороняв Сумщину та Харківщину, у вересні 2022 року брав участь у звільненні Харківщини. Разом із побратимами тримав оборону поблизу Кремінної, на межі Донецької та Луганської областей. Внаслідок важкого поранення у бою 1 липня 2023 року Андрій Черніцький загинув…

«Реалізувати цей майданчик у пам'ять про Андрія - було нашим обов'язком. Думаю, нам вдалося. Майданчик максимально відповідає ескізам», - зазначив Василь Новачок.

Ідея захисника продовжить жити. Фото

Після урочистого відкриття дитячий майданчик відразу ожив. Діти катаються на гойдалках, підіймаються по павутинках і випробовують гірки різної висоти. Першими відвідувачами ігрової зони стала малеча пані Ольги. Каже, для дітей тут є все, що треба.

«Воно все зроблено в одному стилі і дійсно дуже цікаво. І на павутинці кататися, і по павутинці підійматися вгору, і з лапок павучка з'їжджати. І головне, якщо падають, то не боляче. Таке покриття хороше. Це відчуття затишку, такий куточок дитячого раю», - ділиться враженнями Ольга Гайбура.

Читайте також: У Хмельницькому створять школу операторів дронів

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую