ye-logo.v1.2

Учні у Хмельницькій громаді зібрали понад 2 мільйони гривень, а волонтери перетворили їх на fpv-дрони для ЗСУ

Суспільство 1459
Волонтери створили понад 2 сотні дронів
Волонтери створили понад 2 сотні дронів. Фото: автора

Завдяки ініціативі ще 214 «бойових пташок» будуть працювати на фронті. Частина із них – вже там.

У Хмельницькому й громаді учні понад 50 навчальних закладів долучилися до збору коштів на потреби Збройних Сил України, організованого благодійним фондом «Волонтери Поділля». Разом їм вдалося зібрати 2 мільйони 145 тисяч гривень, які спрямували на fpv-дрони місцевого виробництва.

Завдяки ініціативі цього тижня низка бойових підрозділів по всій лінії фронту отримає 194 «бойових пташки». Ще 20 fpv-дронів вже відправили для захисників. Про це розповів сайту «Є» представник БФ «Волонтери Поділля» Віталій Присяжнюк.

«З початку квітня до кінця травня ми проводили презентації наших fpv-дронів по навчальних закладах. Розповідали, які є різновиди дронів, як вони допомагають нашим захисникам. Відповідно до віку, без особливих кадрів, показували дітям відео з ураженням техніки. І коли вони переглядали відео, як наші військові знищували fpv-дронами російські дороговартісні танки чи артилерійські системи, подекуди, у залах звучали аплодисменти», - каже Віталій Присяжнюк.

До збору коштів на дрони долучилося понад півсотні навчальних закладів Хмельницького і громади. Фото: автора

Віталій Присяжнюк каже, частину зі створених безпілотників вже доправили на передову. Фото: автора

Після проведення презентацій учні навчальних закладів акумулювали свої сили, щоб українські військові мали більше необхідної техніки. У школах і дошкільних закладах провели благодійні заходи.

Один із таких закладів – початкова школа №2. Там завдяки спільним зусиллям учнів, батьків й вчителів під час ярмарків вдалося зібрати 268 тисяч гривень. Двадцять fpv-дронів, на які вони передали кошти, вже поїхали на передову.

«Ми систематично проводимо ярмарки і збираємо немаленькі кошти. Працюємо з різними організаціями та волонтерами. Весною у нас відбулося п'ять ярмарків, на яких зібрали понад 200 тисяч. Ці кошти якраз спрямували на дрони. На останньому дзвонику (перед відправкою на передову – авт.) ці дрони презентували нам. Батьки й діти побачили результат своєї роботи, мали змогу розписати їх і потримати в руках», - розповідає директорка комунального закладу Оксана Романів.

Віталій Присяжнюк додає, що у рамках таких звітних заходів діти мають змогу залишити на дронах написи-побажання для українських захисників.

«Підписують фразами «Слава Україні!», «Дякуємо ЗСУ!», «Повертайтеся з перемогою!», «Україна переможе!»… Пишуть клас, але, з врахуванням безпекових заходів, навчальні заклади не вказують», - зауважує волонтер.

Учні залишають на дронах надписи-побажання для українських військових. Фото: автора

Понад два мільйони гривень, які вдалося зібрати, спрямовують виключно на закупівлю запчастин для безпілотників. Відтак, їхня ціна нижча, аніж на ринку, каже представник БФ «Волонтери Поділля» Віталій Підгайчук.

«Ці безпілотники місцевого виробництва… Збірка дронів відбувається на волонтерських засадах. При чому це відбувається на різних локаціях міста. Є волонтери, які завозять запчастини з європейських країн. Є волонтери, які сортують по комплектаціях, є волонтери, які гравіюють, є волонтери, які складають. Є волонтери, які паяють, прошивають. Є волонтери, які завозять, передають з рук в руки. Це ціла армія людей, «розкидана» по всьому Хмельницькому для того, щоб це все реалізувати», - зазначає Віталій Підгайчук.

За його словами, fpv-дрони від «Волонтерів Поділля» можуть бути як розвідувальними, так і ударними. Їхня вантажопідйомність складає близько 2 кілограмів. А літають такі безпілотники на відстань понад 20 кілометрів.

Віталій Підгайчук розповідає, що ці дрони можуть переносити на собі вантаж вагою до 2 кілограмів. Фото: автора

Кожен процес збірки дронів, з міркувань безпеки, відбувається на окремій локації. Фото: автора 

На кожен виліт для fpv-дрона необхідна нова батарея. Фото: автора

Читайте також: Громада на Хмельниччині виставила на продаж будівлю дитячого садка

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую