ye-logo.v1.2

Рейтинг найрозповсюдженіших шахрайств в мережі Інтернет

Суспільство 3860

Саме його ми намагалися скласти і навіть знайшов жертву новенького обману світової павутини

Про те, що її “Віндовс” заблокований, Оксана дізналася лише наступного ранку, коли, як зазвичай, увімкнула комп'ютер. На екрані замість фото її родини на відпочинку, яку вона використовувала як фонову заставку робочого стола, з'явився напис майже на увесь екран про те, що вона переглядала сайти з нелінцензійними фільмами порнографічного характеру з сценами насилля. Для розблокування “Віндовс” Оксані запропонували сплатити 130 гривень через термінал ІВОХ на електронний гаманець або направити гроші на вказаний мобільний номер. Після сплати вона повинна була отримати чек із кодом, який необхідно було ввести у спеціальне вікно. Якщо ж наша героїня відмовиться платити штраф, то уся інформація буде стерта з комп'ютера, а її персоналі данні будуть передані органам влади. Усі зусилля закрити вікно з погрозою успіхом не увінчалися. Як і перезавантаження комп'ютера. В результаті, дівчині довелося звернутися до сервісу, де їй пояснили, що вона зіштовхнулася із розповсюдженим нині видом Інтернет-шахрайства, коли нечесні на руку комп'ютерні хакери, за допомогою вірусу, змушують недосвідчених користувачів всесвітньої павутини платити гроші. Виявилося, що напередодні дівчина скачувала фільм з Інтернету та випадково натиснула на флеш-плеєр для покращення перегляду стрічки, що і стало причиною потрапляння вірусу в систему. Вилікувати комп'ютер нашої героїні допомогли, а ще встановили потужний антивірус...
На жаль, нині немає жодного користувача Інтернету, який би не стикався з тим, чи іншим видом обману у вигляді спамів, банерів, посилань та вікон, що випливають на екрані.... З кожним роком обман у Інтернеті стає все хитрішій, а його жертв - все більше.

Робота вдома
Вам прийшла чергова порція спаму або ж самі наткнулися на оголошення на зразок такого: потрібний оператор електронних платежів, співробітник з набору тексту. Не поспішайте радіти - це теж обман в Інтернеті. Вам розпишуть, що працювати потрібно дві години на день, робота легка, оплата від 600 доларів на місяць і в кінці буде невелика виноска: для того, аби перестрахуватися від недобросовісних працівників потрібно заплатити гарантійний внесок, який потім обов'язково повернуть. Щойно ви перекажете зазначену суму, ані роботи, ані грошей ви не побачите. Звісно, в Інтернеті можна заробляти на написанні або передруковуванні текстів, перекладах тощо. Причому, у випадку, якщо ви зійшлися в термінах і ціною за послугу з роботодавцем, передоплату за роботу отримаєте самі.
Фальшива жалість
"Хлопчик п'яти років потрапив у аварію, у якій загинули його батьки, а сам він постраждав... Йому терміново потрібна операція, на яку немає грошей...”. Автори таких спамів або сайтів, зазвичай, розповідають гнітючі історії про голодні дитбудинки, малолітніх дітей, яким необхідна операція, або ж простих середньостатистичних громадян, яким раптово терміново знадобилося якась сума, котру необхідно переказати на один з трьох електронних гаманців. Найчастіше описи та фотографії беруться з благодійних сайтів, які насправді намагаються допомогти дітям. Останні, до речі, ніколи не будуть розсилати свої пропозиції спамом і завжди містимуть контактну інформацію про благодійну організацію, включаючи офісну адресу та телефони.
Секретні гаманці WebMoney
Як розповідають автори таких листів, є такі гаманці WebMoney, виславши на які суму в розмірі N доларів, можна отримати натомість N, помножену на два долари. Спамери кажуть, що, мовляв, такі гаманці були написані програмістами і потім забуті в системі. Навіщо фінансовій системі знадобилася така функціональність, зазвичай не
роз'яснюється. Схема справді працює, змінюються лише коефіцієнти - за N висланих доларів клієнт отримує натомість N помножену на 0.
Двічі обманутий
На великих форумах можна часто побачити таке повідомлення – явний приклад дрібних махінацій: «Хочу розповісти вам, як мене обдурили на 150 WMZ (електронні гроші).
Знайшов я в мережі десь статтю приблизно такого змісту: «Є в системі WebMoney чарівний WMZ гаманець, і все що ви на нього пошлете, повернеться вам у потроєному розмірі! Будь-яка сума! Надішлете тисячу – отримаєте три тисячі і більше ».
Я не повірив, але для тесту послав 1 долар. Через 5 годин перевірив свій WMZ гаманець і виявив переклад в три долара! Я здивувався. Послав потім ще долар, знову те ж саме. Потім послав 5 доларів, мені прийшло 15. Осмілівши остаточно, пореказав все, що в мене було – близько 150 WMZ … Що було далі, думаю, ви вже зрозуміли. Ніяких 450 WMZ мені ніхто не прислав, та й мої 150 теж зникли назавжди …Є кілька десятків таких гаманців. Ось три найбільших :…». Цей спосіб називається подвійний обман. Перераховані гаманці належать людині, яка пише це повідомлення. Довірлива людина думає: «мені чужого не треба, пошлю всього 1 або 5 доларів – отримаю в три рази більше – і то добре».
Декілька правил для визначення шахраїв в Інтернеті:
1.У мережі немає заробітку на обміні валют.
2.Платіжні системи E-Gold,WedMoney,Яндекс-Гроші ніколи першими до своїх клієнтів не звертаються, їм це просто не потрібно. Зазвичай, лише у відповідь на ваш запит.
3.Не буває «секретних» гаманців і «генераторів» WM.
4.Відкидайте пропозиції інвестиційних фондів з безкоштовних хостингів або без атестата WM на головній сторінці.
6.Не давайте пластикові картки в чужі руки. За жодних умов.
7.Не платіть грошей при пошуку роботи в інтернеті.
8.Не буває «високоприбуткової» роботи вдома.
9.При допомозі хворому ви повинні самі встановити координати лікарні, уточнити дані хворого і діагноз.
10.Не вірте розіграшу дорогих речей в Інтернет-магазинах. Особливо за SMS.
11.Не купуйте ліків і БАД через інтернет.
12.Не давайте незнайомим свій номер мобільного телефону.
13.Нікому не давайте свій банківський рахунок, навіть порожній.
14.Не вірте «несподіваним» виграшам в лотереях, зазвичай, з проханням вислати SMS.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую