ye-logo.v1.2

Як зробити у себе тепло без газу та електрики

Суспільство 21045

Виявилося, що на дровах та використаному маслі можна навіть зекономити

Поки ціни на газ та електроенергію ростуть споживачі, які хочуть економити, «перейшли» на обігрівачі, які працюють на твердому та рідкому паливі. Невисока вартість палива для цих пристроїв, простота у роботі та високий коефіцієнт корисної дії (ККД) — ось основні переваги цих котлів.

Піролізні котли можна використовувати в будинках

Як основне джерело тепла твердопаливний котел раніше використовувався рідко, але зараз він стає все популярнішим і не лише через ціни на газ, а й через часто високу ціну підключення будинку до газопроводу.
Як розповіли нам у магазині з продажу теплового обладнання, твердопаливні котли - хороша альтернатива газовим котлам. Завдяки використанню твердопаливних котлів можна значно скоротити витрати на опалення і гарячу воду. А сучасні котли не поступаються газовим в зручності та комфорті. Використання твердопаливного котла як основного і єдиного джерела тепла і гарячої води має свої нюанси, про які споживач часто не знає. Тому в цьому питанні потрібно отримати максимум інформації до прийняття рішення про його встановлення.
"Почнемо з того, що на ринку є класичні твердопаливні котли та піролізні (або газогенераторні). У «звичайному» котлі йде «звичайний» процес згоряння палива з виділенням тепла, - розповідає Дмитро Буздіган, приватний підприємець, котрий займається продажем теплового обладнання.- У піролізні котли завантажене паливо при високій температурі виділяє горючий газ, який потім подається в камеру згорання і там спалюється. Такий процес виділення горючого газу при високій температурі і відсутності доступу кисню називається піролізом або газифікацією ". Такі котли досконаліші - мають високий ККД, забезпечують майже повне згоряння палива, широкий діапазон зміни потужності, менші й вимоги до димоходу. Але вони дорожчі, вимогливіші до вологості палива (максимум 20%) і до температури котлової води.
«Принцип роботи піролізного котла полягає не у простому спалюванні дров, - пояснює Дмитро. – Якщо бути точним, то в спалюванні газу, який виділяється з них за високої температури. Саме тому за невеликої кількості сухої деревини можна досягнути ККД 85 відсотків. До того ж, є можливість регулювати потужність котла, що значним чином впливає на його економічність”.
Залежно від того, якої площі приміщення необхідно обігріти, такі котли відрізняються і ціною. До прикладу, каже пан Дмитро, котел потужністю 12,5 — 20 Вт обігріє приміщення площею 90-250 метрів квадратних. А ось 100 Вт — зігріє повітря у виробничих приміщеннях площею 900—1100 метрів квадратних. Коштують вони від 9000 до 45 тисяч гривень.
Та, як запевняють спеціалісти, такі котли швидко окуповуються. Рахуйте самі: для того, аби отримати 1кВт тепла у звичайній пічці, необхідно спалити 0,3—0,4 кілограма деревини, а піролізному котлу для виробництва такої ж кількості енергії необхідно 0,19—0,25 кілограма дров. Саме тому ці котли стають дедалі популярнішими.

Все в хату

Проте, є, ще один пристрій, який завойовує все більше споживачів — пічки в яких використовують відпрацьоване машинне масло. Вони, зазвичай, призначені для обігріву нежитлових приміщень. Ціна таких пристрою, в середньому, коливається від 1000 до 15 тисяч гривень.
Найраціональніше у таких пічках, те, що для них можна використовувати дизельне пальне, мазут та трансформаторне масло. Та саме за останнім перевага. Звісно, що саме через ціну. До того ж мастило можна придбати на будь-якій СТО. «Така піч досить проста в експлуатації, - каже пані Тетяна, що займається продажем подібного обладнання у обласному центрі. – Заливши необхідну кількість, відрегулювавши потужність та можеш використовувати. Саме цей вид обігрівача ми використовуваємо у себе. По–перше, він економний, а по-друге, мені немає часу шукати тих, хто б «підкинув» дрова до пічки. Головне, що я сама можу залити мастило зранку та грітися цілий день.

Як розповідає Тетяна, потужність пічки можна регулювати. До речі, від цього залежить і те, скільки палива вона використає на годину. Зазвичай, норма коливається від півлітри до двох. «У цьому пристрої є декілька переваг, - каже продавчиня. – Зокрема, у нього немає ані форсунків, ані крапельниці, а це дозволяє використовувати піч за будь-якої температури повітря. Крім цього, ККД печі досягає 75%, а теплова потужність від п’яти до 10 кВт”. Проте, як розповідає Тетяна, незважаючи на простоту конструкції, в роботі пічки є кілька нюансів. По-перше, димохід пристрою має бути не меншим за чотири метри. Також димохід та спеціальну каструлю для масла необхідно регулярно чистити.

Котел необхідно регулярно чистити, тоді він прослужить довго

Як кажуть спеціалісти, те, який котел встановити, залежить виключно від вашого приміщення і від поставленого завдання. Якщо у вас приміщення, яке складається з кількох розділених блоків, то спеціалісти радять обирати в якості обігрівача котел на відпрацьованому маслі. Однією піччю або повітронагрівачем прогріти розділені приміщення дуже важко. Якщо у вас приміщення, яке не має внутрішніх перегородок, вам не потрібна гаряча вода для технічних потреб, і ви хочете вирішити питання з опаленням швидко і дешево, то, як варіант, можна розглядати для опалення піч або повітрянагрівач. Для опалення приватного будинку необхідний котел. Щодо якості, то усі перераховані вище типи обладнання справляються із завданням обігрівом приміщень досить ефективно. Якщо ви експлуатуєте обладнання з дотриманням правил, викладених в інструкції з експлуатації, вчасно проводите його технічне обслуговування, то обладнання прослужить довго. Всі запчастини замінюються, тому при виході з ладу будь-яких з них, ви завжди зможете їх замінити.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую