ye-logo.v1.2

Про поділ майна подружжя

Суспільство 4103

Ви запитали, ми знайшли відповідь

“Ми з чоловіком розлучаємося. Купували разом дороге авто, однак воно оформлене на його ім'я. Квартиру мені подарували мої батьки. Хотіла б знати, яким чином ділиться майно подружжя?”
Марина, м. Хмельницький.

“Усе майно, набуте подружжям за час перебування у шлюбі, є спільною сумісною власністю. При цьому не має значення, хто саме купував ту чи іншу річ, на чиє ім'я вона оформлена та хто саме заробляв кошти на її придбання. До спільної власності відносять й доходи, отримані за час шлюбу (зарплати, пенсії, стипендії тощо). Також, якщо хтось із подружжя уклав договір, то гроші чи майно, отримане за ним, також будуть спільною власністю подружжя. Чоловік та дружина мають рівні права на користування і розпорядження таким майном. Спільне майно ділиться у рівних частках, тобто 50х50, або ж за домовленістю можна компенсувати іншому з подружжя половину вартості такого майна, якщо його неможливо поділити (автомобіль, будинок тощо)”, - пояснює юрист Хмельницької обласної громадської організації “Подільська правова ліга” Андрій Місяць.
Однак, за його словами, існує майно, яке не входить до спільної власності подружжя, і яким розпоряджається кожен окремо. До такого майна належить усе, що належало до шлюбу. В разі виникнення спору важливо довести, що це майно ви придбали до шлюбу. Сюди ж відноситься подароване та успадковане майно. “Іноді важко довести, ким були подаровані речі на весіллі. Якщо вам не вдалося це встановити і довести, тоді вони вважаються спільною власністю, - продовжує Андрій Місяць. - Також не є спільною власністю майно, придбане за особисті кошти одного з подружжя (наприклад, за кошти з банківського рахунку, які внесли до шлюбу). Знову ж таки, треба це довести. Не вважають спільною власністю премії, винагороди за особисті заслуги, речі індивідуального користування, навіть коштовності одного з подружжя, придбані за спільні кошти. Однак, якщо коштовності придбані для накопичення капіталу подружжя, а не для особистого користування, то вони тоді вважаються спільною власністю подружжя. Не підлягають поділу й кошти, отримані як страхові виплати за особистим страхуванням”.
Також пан Андрій наголошує на тому, що правило про спільну власність подружжя продовжує діяти й тоді, коли чоловік і дружина ще перебувають у шлюбі, але фактично припинили проживати разом. Треба буде доводити у суді, що те чи інше майно було придбане в період, коли подружжя проживало окремо та шлюбні відносини були припинені. Тільки в цьому випадку таке майно вважатимуть за особисту власність.
Звісно, перед тим, як подавати до суду, необхідно сплатити судовий збір у розмірі 1 відсотка від ціни позову, але не менше 0,2 та не більше трьох розмірів мінімальної заробітної плати.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую