ye-logo.v1.2

На водосховищі Хмельницької АЕС зимують майже двадцять видів птахів

Суспільство 5777
Фото: krasyliv.in.ua

Пернаті, частина з яких занесена до Червоної книги України, оселилися на Хмельниччині замість того, щоб летіти у теплі краї

«Вода зі штучного басейну використовується в системах АЕС для охолодження і потрапляє назад в басейн теплою, тому тут зимує до двох тисяч пернатих з північних регіонів України, Білорусі та Росії, що вибрали це місце замість теплих країв», - повідомив тижневику «Кореспондент» дослідник орнітофауни з міста Нетішин Віктор Бондарець.
За його словами, на плесі й берегах знаходяться, зокрема, лебеді-шипуни, лиски, крижні, чернь чубата, великі і малі чирки, сірі чаплі, широконоски, кроншнепи, чайки сріблясті звичайні та інші птахи. Поживу для себе вони шукають на мілководді, виловлюючи молюсків, рибу, добуваючи водорості.
В даний час вода, яку забирають для енергоблоків, має температуру 4 градуси тепла, а після проходження через технологічні цикли вона повертається нагрітої до 14 градусів.
Як відомо, в Україні на початку лютого встановилися сильні морози. У деяких регіонах температура повітря опустилася нижче 30 ти градусів морозу.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую