ye-logo.v1.2

ДАІ: нові штрафи (найбільший в 50 тисяч гривень) і "листи щастя" на підході

Суспільство 10666

Не встигли водії зітхнути з полегшенням після скасування техогляду та обов'язкової довіреності на транспорт, як влада заявляє про нові обмеження і штрафи.

Настрій українських автомобілістів останнім часом змінюється так само часто, як цінники на паливо на заправних станціях. Не встигли водії зітхнути з полегшенням після скасування техогляду та обов'язкової довіреності на транспорт, як влада заявляє про нові обмеження і штрафи. Депутати твердять про високої аварійності та смертності на українських дорогах і виною тому, за їхніми словами, виключно недисципліновані водії. А от порушувати автомобілісти перестають тільки з міркувань економії. При цьому чиновники намагаються не згадувати про катастрофічний стан українських доріг, відсутності на багатьох ділянках елементарної розмітки, а також адекватних дорожніх знаків.

Серед позитивних нововведень, які автолюбителі можуть отримати вже через кілька місяців, варто виділити полегшення реєстраційних процедур при покупці машини, проте на цьому позитив закінчується. Далі йдуть "листи щастя", п'ятизначні штрафи та інші неприємності.

Спрощена реєстрація від Януковича

Президент України Віктор Янукович вирішив подбати про те, щоб стати власником автомобіля було простіше і дешевше. Глава держави пропонує вже з літа-2012 замінити довгу процедуру зняття з обліку авто при продажу на пряму перереєстрацію транспорту з одного власника на іншого.

Згідно ініціативам, виконати реєстраційні процедури та отримати водійські права можна буде незалежно від місця прописки власника машини і від регіону реєстрації автомобіля. Президент навів приклад, що на процедуру реєстрації транспорту в більшості країн "йдуть лічені хвилини". "В Україну реєстрація може тривати кілька днів і коштує чималих коштів. Безглуздим виглядає вимога реєстрації автомобіля за місцем реєстрації громадянина. Це питання можна вирішити шляхом створення єдиної державної бази транспортних засобів. Я вважаю, що така база повинна запрацювати вже влітку цього року", - сказав він.

Також, за словами президента, безпідставна процедура зняття транспортного засобу з обліку. "Навіщо при продажу автомобіля знімати його з обліку, щоб потім знову поставити на облік? Невже не можна просто перереєструвати автомобіль з одного власника на іншого?!" - Обурився президент.

Крім цього, він звернув увагу на те, що збір до Пенсійного фонду при покупці автомобіля супроводжується рядом обтяжливих бюрократичних процедур. "Упевнений, що наповнення фонду має здійснюватися за рахунок інших механізмів. Вважаю, що реформи в цій сфері необхідно продовжувати, щоб людина могла зареєструвати автомобіль протягом години, не більше, і ввести за це економічно обгрунтовану плату", - сказав він. Варто зазначити, що на сьогодні пенсійний збір при реєстрації автомобіля складає 3% від вартості транспортного засобу.

Березневе підвищення

Незважаючи на турботу влади про скорочення шляху громадянина від статусу пішохода до статусу водія, володіти автомобілем, а точніше порушувати на ньому ПДР, стає все дорожче. 13 березня Янукович підписав закон про чергове збільшення штрафів. Згідно з документом, відтепер за ненадання переваги в русі транспортним засобам аварійно-рятувальних служб, швидкої медичної допомоги, пожежної охорони та міліції, що рухаються з мигалками, штраф збільшується до 680 гривень. Раніше стягнення за подібне порушення становило від 425 до 510 гривень.

Крім того, у змінах йдеться про посилення відповідальності водіїв за ненадання переваги маршрутним таксі. Тепер за незвільнених вчасно смугу руху для маршрутного транспортного засобу (це також стосується порушення правил руху і зупинки на смузі для маршруток) водії автомобілів будуть змушені скоротити свій бюджет на 510-680 грн. Раніше за подібні порушення водієві загрожував штраф в 425-510 гривень.

Штраф ціною з автомобіль

З 16 квітня вступає в силу рекордний по сумі стягнення закон "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за порушення порядку встановлення і використання спеціальних світлових або звукових сигнальних пристроїв". Згідно з цим законодавчим актом, порушення вимог про встановлення на транспортному засобі спеціальних світлових або звукових сигнальних пристроїв буде каратися штрафом від 2,5 тис. до 3 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (42500-51000 грн.) З конфіскацією пристроїв.

Раніше за даний вид правопорушення було передбачено накладення штрафу від 50 до 60 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-1020 грн.) З конфіскацією спеціальних світлових або звукових сигнальних пристроїв або без такої. Варто зазначити, що за $ 6300, в які оцінюється незаконне використання спецсигналів, можна придбати новий малолітражний автомобіль.

Очікуємо "листи щастя"

Один з авторів розглянутого парламентом законопроекту про істотне посилення правил дорожнього руху, народний депутат від Партії регіонів Володимир Олійник наполягає, що ініціатива про фотофіксації перевищення швидкості, скорочення ліміту перевищення швидкісного режиму, після якого накладається штраф, а також обов'язкового використання дитячих крісел повинна бути схвалена Верховною Радою в першому читанні.

"Це законопроект, який повинен бути прийнятий у першому читанні, далі будуть поправки, їх буде багато, як правило, до таких документів вносять багато поправок. Думаю, що це реально до кінця квітня, оскільки зараз є багато першочергових законопроектів, які потрібно розглянути. Але як тільки він буде прийнятий, у нього є шанси вже в цьому році вступити в дію ", - зазначив Олійник.

Нові подробиці про "листи щастя" розповіли і в ДАІ. Заступник начальника управління ДАІ МВС України Володимир Резніков підкреслює, що законопроектом передбачено, що при зафіксованому факті порушення до самої постанови буде додаватися інформація про транспортний засіб, обов'язково фотографія транспортного засобу та фото особи людини, яка керувала транспортним засобом. "Ми передбачили, щоб сама постанова містила ці документи, без фото автомобіля або без фото водія постанова не є документом, за яким настає відповідальність", - сказав чиновник.

Крім того, Рєзніков підкреслив, що вся техніка, яка використовується ДАІ, повинна бути сертифікована і захищена від несанкціонованого втручання. "Коли законопроект стане законом, і буде вирішуватися питання, яка система і яким чином буде використовуватися, обов'язково постане питання, щоб техніка була захищена з необхідним висновком державної служби технічного захисту інформації", - сказав він.

Брудні номери "не катять"

Враховуючи те, що ідентифікувати авто з шаром бруду на державних номерних знаках камері автоматичного спостереження ДАІ буде неможливо, автомобілісти могли б взяти на озброєння цей прийом. Однак і тут у ДАІ є методи стримування. Приміром, нещодавно Державтоінспекція Криму розпочала проведення комплексу заходів з виявлення транспортних засобів, номерні знаки яких не відповідають стандартам.

Відтепер даішники особливо уважно стежать за автомобілями, які не зареєстровані або не перереєстровані у встановленому порядку, експлуатуються без державних номерних знаків або з номерами, що не належать даному транспортному засобу, а також з номерними знаками, встановленими в не призначених для цього місцях, забрудненими, перевернутими або закритими іншими предметами - що не дозволяє чітко визначити символи номерного знака. За такі порушення водій може бути оштрафований, а автомобіль поставлено на штрафмайданчик. А при повторному порушенні передбачено платне вилучення транспортного засобу.

Як це працює

Які саме камери буде використовувати ДАІ для фотофіксації порушників ПДР, поки не повідомляється, проте вже зараз на озброєнні інспекції є пристрої, які цілком можуть підійти для цієї мети. Система "Рубіж", яка встановлена на кількох стаціонарних постах в Києві, тільки в 2011 році допомогла виявити і затримати 740 порушників.

Ці камери працюють цілодобово і в автоматичному режимі - розпізнають номери, які потім перевіряють по базі даних. Зараз "Рубіж" в Україну не можна використовувати як спід-камери, як в Європі, оскільки Конституційний суд заборонив інспекторам оформляти "листи щастя". Проте в разі прийняття відповідного закону все може змінитися.

У ДАІ відзначають, що при необхідності функціональні можливості системи "Рубіж" можуть бути розширені в залежності від рішення поставлених завдань. "Рубіж" уміє фіксувати на камеру і зберігати практично будь-які порушення: наприклад, перевищення швидкості, рух по зустрічній смузі, порушення правил зупинки і стоянки, проїзд на заборонний сигнал світлофора і ненадання переваги в русі пішоходам.

Матеріал news.liga.net
 

Коментарі:

Іван Іванов 22.11.2012 02:29

Штрафи підвищили, а аварійність на дорогах не зменшилась. Тепер штраф ДАІ за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння складає 550 – 3400 грн, а водії продовжують їздити напідпитку.

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую