ye-logo.v1.2

Понад 70 одиниць техніки та 290 людей гасили лісову пожежу на Хмельниччині

Суспільство 2024

Віктор Балога оцінив на відмінно проведені навчання з ліквідації лісової пожежі.

Міністр надзвичайних ситуацій Віктор Балога відзначив високий рівень проведених 10 квітня комплексних навчань з органами управління та силами цивільного захисту з ліквідації лісової пожежі у Петриківському районі Дніпропетровської області на базі Радянського лісництва ДП «Дніпродзержинське лісове господарство».

У заході взяли участь Міністр МНС, його перший заступник Віталій Бут, голова Державного агентства лісових ресурсів Віктор Сівець, голова Дніпропетровської облдержадміністрації Олександр Вілкул, представник державної лісової служби США Річард Ласко, керівники облуправлінь МНС.

«Тренування пройшли злагоджено і згідно з планами. З усіма поставленими завданнями ми впоралися на відмінно. Навчання коштують завжди дешевше, ніж ліквідація наслідків техногенних та природних катастроф. Навчання – це робота, яка необхідна для того, щоб наші рятувальники були високоякісними професіоналами», - наголосив Міністр.

Також В.Балога зауважив, що завдяки злагодженій роботі єдиної державної системи цивільного захисту України у 2011 році кількість пожеж в екосистемах скоротилася у 7,5 разів у порівнянні з минулими роками. Зокрема це пояснюється тим, що підрозділи МНС залучаються до гасіння займань у лісі на початковій стадії, не чекаючи поки пожежа сягне надзвичайної ситуації.

Віктор Балога підкреслив необхідність посилення роз’яснювальної роботи з громадянами, оскільки сьогодні левова частка пожеж виникає через нехтування правилами безпечної поведінки.

Крім того, Міністр звернув увагу всіх присутніх на те, що Україна розвиватиме співпрацю у сфері цивільного захисту з іншими державами.

«Ми не повинні стояти на місці. Ми маємо вчитися. Тому ми розвиватимемо взаємодію з усіма країнами, в першу чергу прикордонними, а також Сполученими Штатами Америки. Сподіваюся, що у травні ми проведемо навчання за участю колег із США, а у вересні матимемо змогу ознайомитись з їхнім досвідом гасіння пожеж в екосистемах», - повідомив урядовець.

У свою чергу представник державної лісової служби США Річард Ласко за підсумками навчань високо оцінив підготовку українських підрозділів: «Я в захваті від високої взаємодії між різними відомствами у сфері цивільного захисту. Наша країна також дійшла висновку, що головне під час таких подій – це співпраця. Крім того, мені дуже приємно бачити яка увага приділяється безпеці рятувальних підрозділів».

Загалом 10 квітня під час виконання практичної частини навчань були залучені рятувальні сили МНС, лісового господарства, МВС, лікарі швидкої медичної служби, служби цивільного захисту, співробітники газової служби та аварійної бригади електричних мереж.

Відповідно до сценарію тренувань, біля населеного пункту Куліші сталося ДТП, внаслідок якого в кузові понівеченого автомобіля було затиснуто 2 особи. На місце події негайно прибула аварійно-рятувальна група, яка деблокувала постраждалих і надала їм першу медичну допомогу. При цьому одного з постраждалих передали лікарям швидкої, а інший - потребував термінової аеромедичної евакуації. Для цього був задіяний вертоліт МНС ЄС-145 «Єврокоптер». Авіатори МНС у режимі зависання здійснили підйом постраждалого на борт за допомогою лебідки, продемонструвавши вміння та високий вишкіл. Після цього потерпілого доправили до медичного закладу.

У цей же час у лісі було виявлено займання. Низова пожежа розповсюдилася на площу близько 2 га. Співробітники лісництва одразу провели розвідку та розпочали гасіння загорання власними силами. Згодом для проведення розвідки був залучений вертоліт. Після цього трактори з плугами здійснювали оборювання кромки лісової пожежі з метою недопущення розповсюдження полум’я.

Але вжиті заходи не дозволили ліквідувати займання. Внаслідок сильного змінного вітру пожежа розповсюдилась на площу до 5 га. Працівники лісгоспу повідомили про загорання до оперативно-координаційного центру МНС.

Професійні пожежні негайно прибули на місце події та розпочали гасіння вогню. Також до ліквідації пожежі вибуховим методом залучалися піротехнічні підрозділи МНС. Для надання допомоги можливим постраждалим на місце події виїжджали лікарі швидкої медичної допомоги. Знеструмлення ліній електропередач здійснила аварійна бригада електричних мереж. Відключення мереж газового постачання забезпечила аварійна служба газового господарства. Безпосередньо організацію та взаємодію усіх задіяних служб та підрозділів здійснював штаб керівництва, який було розгорнуто в повному складі з залученням необхідної техніки та засобів зв´язку. Для забезпечення підрозділів було розгорнуто пункт життєзабезпечення з усіма елементами.

На місці події постійно нарощувалися сили і засоби реагування, проте вжитими заходами пожежу локалізувати не вдалося і вона перейшла у верхову. Саме тому було прийняте рішення залучити вертоліт з водозливним пристроєм та три пожежні літаки. Завдяки вмілим діям авіації загорання вдалося оперативно ліквідувати.

Загалом у навчаннях було залучено понад 70 одиниць техніки та 290 людей. 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую