ye-logo.v1.2

У Хмельницькому 10-річна учениця впала у глибокий колодязь біля школи

Суспільство 3483

Висновок прокуратури: дитячий травматизм - не випадковість, а безвідповідальність посадовців

На Хмельниччині під час навчально-виховного процесу упродовж першого кварталу цього року травмовано 205 дітей. Забезпечення прав дітей на безпечні та нешкідливі умови для навчання й виховання держава покладає на власника і керівника навчального закладу. Однак у їх роботі, як стверджує старший помічник прокурора Хмельницької області Наталія Гончарук, прокурорами виявлено низку порушень законодавства щодо охорони життя та здоров’я неповнолітніх. Зокрема, належно не здійснюється розслідування нещасних випадків, при складанні актів форми Н-Н допускаються суттєві порушення. Так, не розслідуваними залишилися нещасні випадки, що сталися з трьома ученицями Деражнянського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2, гімназії» ще в лютому та березні. З минулого року не проводились розслідування за фактами переломів рук учня Божиковецької ЗОШ та юного футболіста Деражнянської ЗОШ № 1. А керівники цих закладів «забули» повідомити про нещасні випадки відділ освіти райдержадміністрації, дослідити причини та покарати винних.

Прокурором м.Хмельницького встановлено, що на подвір’ї Хмельницької СЗОШ №20 діти мали вільний доступ до глибокого колодязя. Під час перерви туди впала та отримала значні травми 10-річна учениця, а адміністрація школи жодних заходів до усунення небезпеченого об’єкту з території школи не вживала.

У Віньковецькому районі за результатами розслідувань нещасних випадків під час навчально-виховного процесу комісії складають висновки, що їх причинами є «необережність», «випадковість», вся вина покладається на учня. Більше того, у батьків вимагають розписки про відсутність будь-яких претензій до навчального закладу та вчителів.

У більшості загальноосвітніх закладів м. Старокостянтинова, як свідчить прокурорська перевірка, до занять з фізкультури і спорту допускають дітей без проходження щорічних медичних оглядів, не проводяться окремі уроки для школярів, котрі за станом здоров‘я відносяться до спецгруп. А в окремих спортзалах аптечки - із простроченими медикаментами.

Аналогічні порушення виявлено прокурорами Віньковецького, Городоцького, Полонського, Ізяславського, Летичівського, Старосинявського, Хмельницького, Ярмолинецького районів, м. Нетішина. На їх усунення внесено 22 документи реагування, до відповідальності притягнуто 20 посадових осіб, винних у вищезазначених порушеннях.

Не менш ризикованим та травматично небезпечним залишається й перевезення учнів шкільним автотранспортом. Скажімо, прокурором Красилівського району встановлено, що перед- та післярейсові технічні огляди 13 автобусів райвідділу освіти не проводяться, а відтак під загрозою життя та здоров’я дітей. Прокурор Білогірського району виявив, що страховий агент безпідставно продовжив аж на п’ять місяців договори (поліси) обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (шкільні автобусів). За результатами судового розгляду протоколу про адміністративне правопорушення, складеного прокурором району, винного страхового агента оштрафовано. 

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую