ye-logo.v1.2

На Хмельниччині безщадно вирубують ліси, влада тішиться - у бюджет йдуть гроші

Суспільство 5065

Уже декілька років за твердженням людей із села Гусятин – працівники місцевого Агролісу нахабно вирізають дуби, ясени та граби і перепродують за кордон.

Це оздоровче вирубування дерев у лісі під селом Гусятин. Лісничий спилює граба, не зробивши ні відповідних замірів ділянки, ні навіть кодування дерев, як того вимагають стандарти. Як правильно вирубувати ліс знає безпосередній керівник лісничого, і не вірить, що його підлеглий нехтує усіма природоохоронними нормами.

Активіст Петро Безпалько, який уже другий рік надсилає листи в різноманітні інстанції, біля лісу чергує частенько. Каже, вивозять дорогі дуби та граби. Якщо купувати деревину на місці – кубометр дуба коштує 300 доларів.

«Там ще є посадка, що садили наші батьки, але їй 60 років, там рубати не можна, бо якби зачепили, то був би великий скандал, а так в основному вирубують граб та ясен», – каже активіст села Гусятин Петро Безпалько.

Жодного дерева без дозволу контролюючих органів не вирубали – переконує керівник Агролісу. Директор показує лісопорубний квиток, там чітко прописано – на Гусятинській ділянці можна вирубати не більше ніж 4 гектари.

Петро Безпалько наполягає, знищили набагато більше. А натомість нічого путнього не посадили. Поганий догляд за молодими насадженнями змусив приїхати до лісогосподарства екологічних інспекторів. Більше порушень у роботі Агролісу вони не виявили.

«Звичайно, усі документи Укрлісдержпроекту узгоджуються з управлінням екології, виносяться відповідні накази, це не просто так, що вони ріжуть, що хочуть, це все законні підстави», – говорить начальник відділу екологічного контролю природозаповідного фонду, рослинного та тваринного світу Державної екологічної інспекції у Хмельницькій області Руслан Жубержицький.

Агроліс створили як комунальне підприємство у 2001 році. Він замінив знищені колгоспи. Люди кажуть, одноосібним власником лісів не може бути. Такими багатствами мають користуватися громади.

«Ці ліси перебувають у спільній власності територіальних громад сіл, селищ Чемеровецького району, а Агроліс на даний час оформляє право на постійне право користування даними лісами, в зв’язку з тим що відсутнє розмежування земель», – каже начальник відділу з питань бюджету та фінансів Чемеровецької районної ради Петро Кравцов.

Захисники лісів уже надіслали чимало листів та позовів до різних інстанцій. Органи контролю на запити селян реагують спокійно. Чергова перевірка буде в червні.

//Людмила Цимбалюк, «ФАКТИ», ICTV 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую