ye-logo.v1.2

Спрощенців до кінця року не штрафуватимуть

Суспільство 2184

Податківці пропонують представникам малого бізнесу використати цей час для якомога глибшого вивчення особливостей нової моделі оподаткування.

Про це повідомив заступник голови ДПС у Хмельницькій області Володимир Михайлюк під час розширеного засідання регіонального комітету з економічних реформ Хмельницької обласної державної адміністрації.
Головною темою діалогу між податківцями й підприємцями краю, що відбувся за посередництва заступника очільника регіону Володимира Галищука, наразі стали новели у застосуванні спрощеної системи оподаткування, введені в дію законом України від 24 травня №4834-VI „Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення деяких податкових норм” та ухвалені Головою держави 22 червня нинішнього року.
В законі враховані пропозиції податкової служби, що суттєво спрощують процедури адміністрування податків та прибирають бюрократичні перешкоди для підприємців.
Зокрема, вносяться зміни до Податкового кодексу, завдяки яким платники єдиного податку отримують змогу змінювати ставки оподаткування «на пониження», тоді як в первинному варіанті спрощеної системи дозволявся тільки перехід до вищої категорії.
Крім того, адаптаційний період для підприємців подовжено – до кінця 2012 року до платників єдиного податку не застосовуватимуть жодних штрафних санкцій. 
„Завдяки новозмінам до кодексу добровільна реєстрація платником ПДВ для спрощенців стає дійсно добровільною. Зникають усі обмеження, у тому числі й умови щодо розміру поставок товарів чи послуг платникам ПДВ упродовж останнього року в обсягах не менше 50% від оподатковуваних операцій та вартості активів у 300 тисяч гривень, які існували раніше. Крім того скорочуються й терміни реєстрації платників ПДВ у податкових органах з 10 до 5 робочих днів”, – відзначив Володимир Михайлюк.
Ці новації перш за все спрямовані на полегшення умов ведення бізнесу в державі, спрощення дозвільних процедур та забезпечення більшої свободи дій для представників малого бізнесу у підприємницькій діяльності.
Наразі вони вже дали перші результати – кількість платників єдиного податку у порівнянні з минулим роком збільшилась в області на 9 тисяч підприємців та становить понад 38 тисяч осіб. Упродовж шести місяців нинішнього року ними сплачено до бюджету більше 42 мільйонів гривень.
У свою чергу підприємці регіону високо оцінив кроки на зустріч бізнесу від регіональних податківців.
„Податкова служба Хмельниччини на часі є одним з найстабільніших, найпередбачуваніших та найвідкритіших партнерів підприємницького активу регіону. Завдяки системному та послідовному діалогу з податківцями легальний бізнес отримав чіткі й прозорі „правила гри”, які є гарантією дотримання законодавства усіма учасниками бізнес-простору”, – зазначила перший заступник голови регіональної ради підприємців Наталія Потапова
А ось себе податківці, навпаки, обмежили – нові процесуальні норми дещо зменшують повноваження податкової служби під час проведення перевірок. Наприклад, згідно із змінами до законодавства, зауваження до акта перевірки платник податків може подати до податкової інспекції за місцем своєї реєстрації, незалежно від того, яка податкова його перевіряла. Ця ж податкова і буде реагувати на зауваження платника. Ця норма спрощує процедуру оскарження акта перевірки, а також скорочує час, який на неї витрачає платник.
„Лише практика застосування нового законодавства розставить все на свої місця, проте впевнений, що ці новації стимулюватимуть розвиток бізнесу та стануть гарним стимулом для законослухняних підприємців у сумлінній та добровільній сплаті податків. А це в свою чергу підвищить інвестиційну привабливість України та Хмельниччини зокрема в очах вітчизняних та іноземних інвесторів” – зазначив, підводячи підсумки зустрічі Володимир Галищук.

Прес-служба ДПС у Хмельницькій області 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую