ye-logo.v1.2

«Зайві» виборці та посягання на територіальну цілісність: поліцейські фіксують порушення виборчого процесу

Вибори 2935

За виявленими фактами проводиться перевірка.

Станом на 23 жовтня в області зареєстровано 87 повідомлень пов’язаних із виборчим процесом. Як повідомив заступник начальника ГУНП у Хмельницькій області Валентин Білянський під час брифінгу, по трьох фактах внесені відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

«Один з фактів стосується неправдивих відомостей щодо виборців. Поліцейські Віньковецького відділеня фіксували порушення порядку фінансування передвиборчої кампанії, а Славутського відділі поліції — розголошення інформації з приватного життя. Крім цього, працівники поліції склали 21 протокол про адмінправопорушення, 15 з них - за відсутність вихідних відомостей на рекламній продукції. Є випадок розміщення агітації на приміщені комунальної власності», - каже правоохоронець.

За його словами, на Хмельниччині всі 64 територіальні виборчі комісії перебувають під охороною поліції. Наразі розпочато видачу бюлетенів і станом на ранок 23 жовтня їх видали 54 дільничим виборчим комісіям.

«Були зафіксовані факти, коли представники двох партій влаштовували дитячі свята з прямою чи прихованою агітацією. Не обійшлось без чорного піару. Багато його було між кандидатами у міські голови Кам'янця-Подільського, траплялись випадки й по області стосовно політичних сил. У Кам'янець-Подільському районі у Слобідко-Кульчиєвецькій ОТГ помітили приріст виборців на 2,5%, а це дуже суттєво для сільської громади. Ми відвідали громаду, ідентифікували кілька адрес, за якими з'явилось понад 40 виборців на одній. Десь додалося по 8-10 виборців на будівлю. За цими фактами проводиться перевірка поліцією», - зазначив координатор спостереження Громадської мережі Опора за виборами у Хмельницькій області Андрій Попик.

Окрім того, координатор розповів, що декілька днів тому в одному із закладів міста Хмельницькому кандидат до міської ради провів конференцію, на якій були присутні ще декілька осіб. Андрій Попик стверджує, під час заходу були помічені ознаки посягань на територіальну цілісність і конституційний лад України.

«Група людей наголошувала, що не визнає державу Україна, а органи державної влади — не легітимні. На конференції проголосували за ліквідацію Хмельницької міської ради і створення нової. Обрали серед присутніх 10 депутатів вже, на їх думку, легітимної ради. Кумедно виглядає, адже цей кандидат на зборах приймає рішення про ліквідацію органу до якого сам балотується», - додав Андрій Попик.

Збори транслювались в мережі інтернет. В Опорі сподіваються, що діям групи осіб буде дана належна правова оцінка.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую