ye-logo.v1.2

Опитування в день виборів: яку ситуацію фіксують спостерігачі

Вибори 2814
На деяких дільницях вони опитують людей перед входом в дільницю
На деяких дільницях вони опитують людей перед входом в дільницю. Фото: Наталя Гарматюк

В ОПОРІ кажуть, опитування перед голосуванням можна розцінювати як ознаку впливу на волевиявлення виборців.

Спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА повідомляють, що на багатьох дільницях в області з’явилися так звані волонтери, які проводять опитування та задають по так званих «п’ять питань від президента» людям, які прийшли на дільниці проголосувати.

«Наші спостерігачі фіксують досить дивну поведінку цих волонтерів, - розповів під час брифінгу Андрій Попик, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Хмельницькій області. - Зокрема, на деяких дільницях вони опитують людей перед входом в дільницю. Тобто, це не є класична схема, як, скажімо, під час екзитполу, коли людина проголосувала, вийшла з дільниці і вже тоді її питають якусь думку. Опитування перед голосуванням можна розцінювати як ознаку впливу на волевиявлення виборців. Адже до того, як він має проголосувати, якісь особи , які не мають юридичного статусу на цій дільниці, проводять з людьми комунікацію та можуть впливати на вибір цих людей».

Також, зазначають спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА, на деяких дільницях, наприклад, у селі Бубнівка Волочиського району, ці волонтери проводять опитування на території дільниці.

«Ми фіксуємо усі ці ситуації, коли відбуваються не зовсім правильні речі, - каже Андрій Попик. - Також фіксуємо те, що багато виборчих комісій надають цим волонтерам меблі – столи, стільці. Будемо з’ясовувати, на яких підставах це робиться, чи є в цьому ознаки адмінресурсу, чи були вказівки якогось штабу, що потрібно сприяти цим волонтерам. . Адже виборчі комісії наприклад, не зобов’язані надавати меблі для якихось сторонніх осіб».

За словами представників ОПОРИ, оскільки президент юридично не має повноважень проводити таке опитування, тому, швидше за все, воно має ознаки прихованої передвиборної агітації однієї з політичних сил.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую