ye-logo.v1.2

У Волочиському районі на дільниці член комісії допомагав виборцям заповнювати бюлетені

Вибори 2794
Порушення зафіксували на одній із дільниць у Волочиському районі
Порушення зафіксували на одній із дільниць у Волочиському районі. Фото: ілюстративне Володимира Гординського

Порушення зафіксували спостерігачі Громадянської мережі «Опора».

У селі Гонорівці Волочиського району, на дільниці №680164, член комісії допомагав виборцям заповнювати бюлетені. Як повідомляє Громадянська мережа «Опора», окрім того, на дільниці, яка належить до малих дільниць, наявна лише одна кабінка для голосування.

«Відповідно до частини 5 статті 62 Виборчого кодексу України приміщення для голосування повинно бути обладнане достатньою кількістю кабін для таємного голосування. Для малих виборчих дільниць кількість таких кабін повинна бути не менше двох, для середніх – не менше чотирьох, для великих – не менше шести», - йдеться у повідомлені «Опори».

Відповідно до частини 1 статті 16 Виборчого кодексу України голосування на виборах в Україні є таємним. Контроль за змістом волевиявлення виборців, встановлення або розголошення змісту волевиявлення конкретного виборця будь-яким чином забороняється. У частині 4 статті 248 Кодексу зазначено, що виборчий бюлетень заповнюється виборцем особисто в кабіні для таємного голосування. Під час заповнення виборчого бюлетеня забороняється присутність інших осіб, здійснення фото- та відеофіксації у будь-який спосіб.

Виборець, який внаслідок фізичних вад не може самостійно заповнити виборчий бюлетень, має право з відома голови або іншого члена дільничної виборчої комісії скористатися допомогою іншого виборця, крім члена виборчої комісії, кандидата у депутати, кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови, довіреної особи кандидата, уповноваженої особи організації партії, офіційного спостерігача.

Читайте також:  На одній з дільниць в Хмельницькому поскаржилися на п’яного голову комісії - поліція

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую