ye-logo.v1.2

На Хмельниччині формують єдину систему екстреної допомоги та медицини катастроф

Здоров'я 3879
Фото: khmelnytsky.com

З 1 січня 2013 року набув чинності Закон України “Про екстрену медичну допомогу”.

Уже раніше ми повідомляли, що з 1 січня 2013 року в Україні набувала чинності урядова постанова, якою затверджені нормативи прибуття бригад "швидкої допомоги" на місце виклику.

З 1 січня 2013 року набув чинності Закон України “Про екстрену медичну допомогу”. Він передбачає створення ефективної системи надання населенню України екстреної медичної допомоги, організацію та розвиток структурних підрозділів установ і закладів, що її надають, матеріально-технічне оснащення станцій (відділень) швидкої медичної допомоги, лікарських амбулаторій, фельдшерсько-акушерських пунктів, що надають екстрену й невідкладну медичну допомогу та забезпечення готовності цієї системи до своєчасного й ефективного надання екстреної медичної допомоги населенню.

Як повідомили у Хмельницькій міській раді, першим кроком до реалізації цього плану стало ухвалення депутатами Хмельницької міської ради рішення про передачу у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст Хмельницької області майна Хмельницької міської станції швидкої медичної допомоги. Таке рішення міські обранці прийняли, розглянувши пропозицію постійної комісії з питань охорони здоров’я, праці та соціального захисту населення а також відповідне звернення голови Хмельницької обласної ради.
Таким чином в Хмельницький області буде сформована єдина система екстреної допомоги та медицини катастроф зі станціями у Хмельницькому, Шепетівці, Кам’янці-Подільському та мережею пунктів тимчасового та постійного базування переважно фельдшерських бригад, потужність та кількість яких визначається так, щоб забезпечити дотримання ключового критерію служби – часу доїзду до хворого чи постраждалого в межах 10 хвилин в місті, 20 хвилин в сільській місцевості.
Удосконалення надання екстреної медичної допомоги повинно стати важливим кроком до підвищення доступності медичних послуг мешканцям міста та наближення медичної допомоги до кожної сім’ї .
Своєчасну і ефективну медичну допомогу має отримувати кожна людина. Суттєвим є той фактор, що потреба у медичній допомозі може бути невідкладною і виникати незаплановано, під час стихійних явищ та катастроф. Важливим є принцип надання такої допомоги, він має бути швидким і дієвим, не залежно від території, де виникла потреба у такій допомозі.
Управлінські рішення щодо передачі у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст Хмельницької області майна Хмельницької міської станції швидкої медичної допомоги разом із рішенням про створення Хмельницьких міських центрів первинної медико-санітарної допомоги № 1,2,3,4, які ухвалили депутати міської ради на черговій 21 сесії, слугують впровадженню основних принципів ефективного реформування і функціонування первинної медико-санітарної допомоги (ПМСД), що сформульовані ВООЗ на основі методології доказового менеджменту, врегульовано законодавством та галузевими нормативно-правовими актами.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую