ye-logo.v1.2

Ожирінням у дітей має займатися ендокринолог

Здоров'я 9351
Фото: ukrslovo.net

В Україні побільшало дітей із надмірною вагою. За статистичними даними, на ожиріння страждають 16,8% хлопчиків та 31,3% дівчаток на тисячу дитячого населення.

 Це — глобальна проблема. Юнацький гіпоталамічний синдром пубертатного періоду (ЮГСПП) — найчастіша ендокринно-обмінна патологія у підлітків. Є кілька симптомів розвитку цього захворювання. Зокрема, коли діти швидко набирають вагу і вже у підлітковому віці скаржаться на головний біль, на тілі у них з'являються розтягнення блідо-рожевого чи червоно-бордового кольорів. Зазвичай батьки тоді звертаються до лікарів. Ендокринолог чи педіатр діагностує ЮГСПП, якщо виявляє у таких дітей підвищений артеріальний тиск, а також гормональні зміни. Це так звана нейроендокринна форма. Найчастіше вона розвивається на тлі статевого дозрівання (10-15 років). Ендокринологи наголошують, що ця проблема дуже серйозна. Якщо її виявляють пізно і не вживають відповідних заходів, то в дорослому віці існує великий ризик розвитку гіпертонічної хвороби, атеросклерозу. А найголовніша загроза — порушення вуглеводного обміну, що може призвести у майбутньому до цукрового діабету ІІ-го типу. Тому проблемою потрібно займатися з 8-10-річного віку. Якщо діти в цьому віці мають надмірну вагу, то батьки повинні обов'язково звернутися до ендокринолога. Лікар призначить обстеження і, в разі потреби, — лікування. Але деякі діти народжуються вже з надмірною вагою і в перші три роки також інтенсивно набирають масу тіла. І в цьому разі потрібно, не зволікаючи, звернутися до ендокринолога. Бо є такі ендокринні захворювання, котрі вже в ранньому віці спричиняють небезпечні ускладнення. Якщо ж недуги як такої нема, а є тільки надмірна вага, тоді потрібно виключити з раціону висококалорійні продукти, особливо ті, які містять багато вуглеводів. Це різні солодощі, які діти дуже люблять, — шоколад, льодяники, борошняні вироби. З каш дозволяються лише гречана та вівсяна. Макаронні вироби і картоплю можна споживати лише в перших стравах. Також таких діток потрібно залучати до активних фізичних вправ. Потрібно чітко дотримуватися рекомендацій лікарів, нормалізувати харчову поведінку: їсти невеликими порціями шість разів на день.
Більшість батьків не зважає на розлади у стані дитини — мовляв, переросте. Та, як показує практика, це далеко не так. Крім того, діти занадто багато часу проводять за комп’ютером, рідко бувають на свіжому повітрі. Як виростити їх здоровими? Лікарі настійно рекомендують батькам спрямовувати своїх синів та доньок на заняття спортом, рухливі ігри на вулиці, катання на велосипеді. Найліпше, коли й дорослі сповідують активний спосіб життя, бо, як відомо, діти наслідують їхній приклад.

Підготувала Ангеліна ПІДЛІСНА.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую