ye-logo.v1.2

Як пережити літо... без відпустки

Здоров'я 2407
Дмитра Скрипника
“Чергуйте роботу з відпочинком, а на вихідні влаштуйте мандрівку чи виїзд на природу”, — радить Антоніна Віговська.. Фото: Дмитра Скрипника

Літо, особливо спекотне та сонячне, чудово налаштовує на відпочинок. А от як налаштуватися у цей час на продуктивну роботу?

 Як не згадувати із сумом відпустку, яка так швидко промайнула, або не чекати на наступну, з нетерпінням закреслюючи кожен день у календарі? А як пережити літо, якщо знаєш, що відпочити не вдасться взагалі? На ці та інші запитання відповідає Антоніна Віговська — практичний психолог Хмельницького міського центру соціальних служб сім’ї, дітей та молоді.
- Серпень — гаряча пора відпусток. Однак часто ці кілька тижнів пролітають дуже швидко, здається, ніби і не відпочивав. Чи можна якось зарадити такій ситуації?
- Перше правило успішного відпочинку — його завчасне планування. Готуватися до відпустки треба мінімум за два місяці, а можна і за рік. Подбайте про квитки, візи, готелі, валізи та різні дрібниці завчасно. Тоді відпустка пройде гладко, без сварок і непередбачуваних проблем.
Друге правило — відпочивати треба в таких умовах, в яких вам найбільше подобається. Хтось любить лежати на дивані, хтось пектися на сонці, інші — лізти у гори. Проблеми виникають, коли у подружжя різні вподобання. Тут головне — знайти компроміс. Можна спланувати за одну відпустку два різних відпочинки, активний і пасивний. Або цього року відпочити на морі, наступного — в горах. Якщо ж ви будете відпочивати не так, як би вам хотілося, все одно налаштуйтеся на те, що ви отримаєте новий досвід і позитивні враження.
- Існує стереотип, що під час відпустки потрібно повністю забути про роботу. Чи правильно це?
- Люди часто впадають у дві крайнощі: або вимикають телефон, а потім розгрібають купу справ, або і на відпочинку не розлучаються з мобільним чи ноутбуком. Все залежить від вашої роботи. Якщо ви можете повністю забути про неї, і від цього вам же не буде потім гірше, робіть це. Якщо ж у вас відповідальна робота, яка потребує вирішення поточних питань, виділіть для цього конкретний час. Наприклад, домовтеся зі співробітниками, що ви вмикатимите телефон в певні дні чи години, або виділіть для роботи за комп’ютером не більше однієї години на день.
- Часто після відпустки наступає невелика депресія. Як її позбутися?
- В перший робочий день не варто налаштовуватися, що все зробите, розберетеся з усіма паперами та дзвінками. Краще розкажіть колегам про те, як відпочили, покажіть фото. Приведіть в порядок робочий стіл, файли у комп’ютері, витріть пилюку... Таким чином ви розчистите місце для нових ідей та задумів.
Складіть план, що потрібно зробити у найближчі дні. І неквапливо приступайте до роботи.
- А якщо літо спливає, а у відпустку так і не вдалося сходити. Як в такому випадку налаштуватися на позитивний лад?
- В першу чергу, від цього не повинні страждати ваші домашні. Тому, якщо ви знаєте, що не зможете нікуди поїхати, не утримуйте рідних поряд, організуйте для них мандрівку. По-перше, ви зможете відпочити від галасу та щоденної домашньої роботи, нарешті виділити час для якоїсь улюбленої справи, яку постійно відкладали. По-друге, радійте за близьких, розпитуйте їх про враження і уявляйте, що ви з ними.
Не лише влітку, а й завжди під час робочого дня чергуйте працю з короткими періодами релаксації: вийдіть у коридор чи надвір, провітріться, зробіть кілька фізичних вправ. І в жодному разі не сидіть під час обідньої перерви за комп’ютером, переглядаючи новини чи розважальні сайти. Краще вийдіть на вулицю, прогуляйтеся хоча б кілька хвилин, відключіться від думок про роботу. Завдяки цьому ви працюватимете продуктивніше, легше продукуватимете ідеї, матимете кращий настрій.
Побільше робіть для себе маленьких приємних речей. Ввечері підіть у ресторан, у кіно, на концерт. Побільше гуляйте, особливо біля річки. Вода позитивно впливає на людину не лише під час її споживання, а й під час споглядання, здається, що вона “забирає” проблеми.
У вихідні можна зробити “мінівідпустку” - вибратися на пляж чи на пікнік. Можна влаштувати мандрівку вихідного дня. Поїхати у Львів чи Вінницю, та й в області у нас стільки цікавих місць: Кам’янець-Подільський, Меджибіж, Антоніни, Самчики...
Головне у такій ситуації — це позитивне мислення. Порадійте за тих, кому вдалося гарно відпочити, і налаштуйтеся, що наступного року (або восени, взимку) вам також випаде чудова нагода. Подумайте, куди б ви хотіли поїхати, дізнайтеся більше інформації про цю країну (регіон, місто).
І ще: якщо вам на роботі некомфортно, і ви постійно мрієте про відпочинок, можливо, проблема саме в роботі, а не у відсутності відпустки. Подумайте, можливо, варто її змінити. Адже якщо робота до душі, тоді з маленькими неприємностями справлятися значно легше.

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую