ye-logo.v1.2

Лікарі Хмельницького рятують життя дитині, яка захворіла на правець

Здоров'я 6022
Батьки тиждень лікували дитину вдома, а тепер лікарі її тримають у медикаментозному сні
Батьки тиждень лікували дитину вдома, а тепер лікарі її тримають у медикаментозному сні. Фото: irivne.info

Семирічна дівчинка вже тиждень перебуває у медикаментозному сні.

У реанімаційному відділенні Хмельницької міської дитячої лікарні за своє життя бореться семирічна Настя (ім’я змінене з етичних міркувань). Лікарі підтвердили у дитини правець. 

«Дівчинка травмувала голову. Батьки тиждень лікували дитину вдома та не зверталися до лікарів. Коли ж її привезли до лікарні, у неї були явні симптоми правцю», - каже завідувач реанімаційного відділення Хмельницької міської дитячої лікарні Володимир Лисик.

Коли маленька пацієнтка потрапила до лікарні, її відразу ввели протиправцевий імуноглобулін європейського виробництва. У ході лікування виявилося, що Настя не має жодного щеплення. Лікарі переконують, якби дитина отримала вакцину АКДП (коклюш, дифтерія, правець), перебіг хвороби був би значно легший.

Наразі, за словами лікуючого лікаря, стан здоров’я дівчинки стабільно важкий. Її постійно дають препарати, аби дитина була у медикаментозному сні, адже при пробудженні починаються судоми усього тіла.

У Департаменті охорони здоров’я Хмельницької ОДА кажуть, що комбінованих вакцин АКДП у області достатньо.  

«В області є 116 тисяч доз вакцин АКДП. Її використовують згідно календаря щеплень у 2, 4, 6 та 18 місяців. Далі, кожні десять років проводиться ревакцинація, аби в організмі вироблялися нейтралізуючі антитіла до токсину», - каже головний епідеміолог області Олександр Мирний.

За словами Олександра Борисовича, рівень довіри у батьків до цієї вакцини досить низький, адже цей препарат індійського виробництва.

«Ми знаємо про ускладнення від цієї вакцини. У дитини три дні тягнуть ніжки та піднімається температура тіла. Але це не порівнюється до того, що можуть пережити батьки, які проігнорували щеплення», - каже Олександр Борисович.

При інфікуванні правцем, кількість летальних випадків сягає 60-80%. Це підтверджує лікар-епідеміолог Державної установи «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» Лариса Калінер.

«Після масової імунізації населення України проти правцю в 1993 році спостерігалось відчутне зниження захворюваності. Так, з 2009 по 2014 роки на Хмельниччині був зареєстрований лише один випадок правцю серед дорослого населення. З 2015 року ситуація з правцем в області значно погіршилась: випадки почали реєструватись щорічно. У 2015-2016 роках зафіксовано по два випадки щорічно. Цьогоріч – один. На правець почали хворіти діти, чого не було раніше - по одному випадку з 2015 року. В 2016 році в області зареєстровано один летальний випадок, померла жінка похилого віку», - розповідає Лариса Абівна.

Лікар-епідеміолог розповіла, що діти почали хворіти на правець через відсутність щеплення. Основний шлях запобігання захворювання на правець, на думку лікаря – вакцинація.

Плановій активній імунізації підлягає все населення відповідно до календаря щеплень. Щеплення розпочинаються у віці 2 місяці і до 18 місяців дитина отримує первинний вакцинальних комплекс (4 щеплення). Чергові ревакцинації проти правцю проводяться у 6,16, 26 років і надалі – кожні 10 років без вікових обмежень. «Крім того, необхідно проводити термінову профілактику правцю при травмах з порушенням цілості шкірних покровів, або слизової оболонки – прокол, подряпина, абсцес, покуси тварин, відкритий перелом, відмороження та опіки», - радить Лариса Абівна.
Тому, так важливо при травмі негайно звернутись до травмпункту, де ви отримаєте не тільки первинну хірургічну обробку рани, а і термінову специфічну імунопрофілактику правцю.

 НА ЗАМІТКУ:

  • Дізнатися про наявність вакцин у нашому регіоні можна тут.
  • Ознайомитися з календарем профілактичних щеплень можна тут.
  • Контакти органів управління на місцевому рівні є тут.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую