ye-logo.v1.2

На Хмельниччині зафіксовані перші випадки переохолодження. Як не стати жертвою морозів

Здоров'я 5146
Обмороження може виникнути не тільки при сильному морозі, а й при достатньо теплій зимовій погоді
Обмороження може виникнути не тільки при сильному морозі, а й при достатньо теплій зимовій погоді. Фото: i.cnnturk.com

Через зниження температури, в області почастішали випадки переохолодження.

Лише за півмісяця 2018 року чотири жителя Хмельниччини звернулися до медиків з переохолодженням. Про це розповів головний лікар Хмельницького обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Олександр Терещук.

За його словами, від морозів постраждали жителі Дунаєвецького, Деражнянського, Славутського та Старокостянтинівського районів.

«Один смертельний випадок з підозрою на переохолодження був зафіксований у Шепетівці. Причини смерті людини ще встановлює судмедекспертиза», - розповів Олександр Леонідович.

Виявляється, обмороження може виникнути не тільки при сильному морозі, а й при достатньо теплій зимовій погоді. Головний лікар Хмельницького міського центру первинної медико-санітарної допомоги №1 Валентина Гесаль каже, що небезпечною є температура до -10, адже люди, інколи, забувають про мороз і порушують усі правила поводження на холоді.

«Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг. При тривалому переохолодженні розвивається обмороження - пошкодження тканин у результаті дії низьких температур, - каже сімейний лікар Валентина Гесаль. - До обмороження більш схильні пальці, кисті, стопи, вуха і ніс. При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк. При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з’являються пухирі з прозорою рідиною».

Також медик додає, що причиною обмороження можуть стати мокре та тісне взуття, тривале перебування у нерухомому стані на мороз. Також обмороження може виникнути, якщо на морозі торкатися до металу голими руками. Причин доволі багато, тож вважайте на погодні умови.

«Слід враховувати, що у дітей терморегуляція ще не налагоджена, а у людей похилого віку при деяких хворобах порушена. Ці категорії найбільш піддаються обмороженню та переохолодженню, тому враховуйте це під час планування прогулянок узимку», - розповіла Валентина Гесаль.

Читайте також: Мешканців області очікують морози і різкі перепади температури. 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую