ye-logo.v1.2

«Боротись за можливість стати батьками потрібно», - лікар Кушніренко

Здоров'я 5315
Дмитро Кушніренко, лікар гінеколог-ендокринолог із Хмельницького
Дмитро Кушніренко, лікар гінеколог-ендокринолог із Хмельницького. Фото: з архіву

Сучасна медицина здатна допомогти багатьом безплідним парам відчути радість батьківства.

Відчути радість батьківства, на жаль, можуть не усі, адже близько 20% пар в Україні страждають від безпліддя. Чи можливо боротись із поставленим діагнозом та чи залишається шанс завагітніти, розповідає Дмитро Кушніренко, лікар гінеколог-ендокринолог із Хмельницького, кандидат медичних наук.

– Безперечно, боротись за можливість стати батьками потрібно. Сучасна медицина дозволяє значно збільшити ймовірність вагітності. В тому числі й методами допоміжних репродуктивних технологій. Трапляється, жінки вагітніють та виношують дітей навіть за відсутності яйників, і тоді коли у їхніх чоловіків спостерігають проблеми з рухливістю сперматозоїдів.

– Які проблеми у жінок трапляються найчастіше?

– Не можу виділити певної проблеми. У багатьох пацієнток в результаті гормонального збою спостерігається порушення менструального циклу, а саме відсутність овуляції, тобто ановуляторне безпліддя. Працюємо над відновленням режиму та рівнів гормонів, адже тільки у такому випадку вагітність може настати самостійно. Звертаються жінки із вродженими анатомічними вадами, що усуваються переважно хірургічним шляхом. Звертаються із вадами, отриманими протягом життя, найчастіше, внаслідок інфекцій, статевих захворювань, раннього початку статевого життя. Лікується усе це протизапальною терапією та оперативним відновленням прохідності маткових труб, без якої вагітність не може настати.

– Як довго триває лікування?

– Три місяці. Якщо за три місяці не отримали позитивного результату, що також трапляється, призначається ЕКЗ (екстракорпоральне запліднення) у природному циклі. Коли у жінки дозріває фолікул, лікарі отримують яйцеклітину шляхом пункції, запліднюють штучно та підсаджують у порожнину матки.

– Чи великий шанс завагітніти при ЕКЗ?

– Жінка може звернутись у 20 років, а може й у 45. Звичайно, що ефективність у молодшому віці вища, адже залежить від гормонального фону та стану здоров’я пацієнтки. Призначають ЕКЗ та ЕКЗ у природному циклі. У природному циклі шанс завагітніти дещо нижчий, адже майже не використовуються медикаменти. Проте такий варіант безпечніший для жінки. Під час ЕКЗ стимулюють яйники, успішність залежить від відповіді організму на стимуляцію. Тобто є жіночий так званий антимюллеровий гормон, який дозволяє визначити резерв яйника. Стимуляція проводиться гормональними препаратами. У результаті дії цих препаратів за один цикл отримують від 1 до 11 фолікул. Вони збираються, штучно запліднюються, а потім в кожному циклі йде підсадка заплідненої яйцеклітини. ЕКЗ досить часто поєднують з ІКСІ (інтроцитоплазматичним введенням сперматозоїда). Сперматозоїд вводять штучно в яйцеклітину. Виконують це, коли у сперматозоїдів немає здатності до руху або у чоловіка дуже мало живих сперматозоїдів. Навіть в найкращих клініках світу ймовірність настання вагітності не перевищує 20%. Рахується саме ймовірність вдалої спроби. Тобто одна людина завагітніла після першої спроби, а друга після п’ятої, отримуємо в середньому 20%. На жаль, в Україні не виробляють ліків для лікування безпліддя, що дуже негативно впливає на їх ціну. До того ж, до прикладу, Німеччина пропонує своїм громадянам три спроби ЕКЗ безкоштовно. Польща, Голландія та Бельгія – одну спробу безкоштовно. В Україні цього знову ж таки немає.

– Що порадите молодим парам, що лише планують дитину?

– Звернутись до лікаря та перевірити своє здоров’я ще до вагітності. Це допоможе запобігти безлічі можливих ускладнень для здоров’я жінки під час вагітності та здоров’я дитини. Навіть якщо у майбутніх батьків є проблеми, їх набагато легше вирішити в молодому віці до першої вагітності.

Андрій ЗАВЕРУХА.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую