ye-logo.v1.2

До Хмельницького привезли вакцину проти грипу

Здоров'я 3185
Вакцинація є найнадійнішим методом профілактики грипу та попередження важких ускладнень хвороби
Вакцинація є найнадійнішим методом профілактики грипу та попередження важких ускладнень хвороби. Фото: glavcom.ua

Незабаром вона з’являться в більшості аптек.

Активна циркуляція штамів вірусу розпочнеться наприкінці листопада, кажуть у Центрі громадського здоров’я МОЗ. Щонайменше за 10 днів до цього медики радять вакцинуватися.

«Вакцина проти грипу вже є. Кожен може вакцинуватися. Це є найнадійнішим методом профілактики грипу та попередження важких ускладнень хвороби. Одне щеплення захищає упродовж усього сезону грипу від найбільш розповсюджених і небезпечних штамів», - каже головний епідеміолог області Олександр Мирний.

Згідно з прогнозом Всесвітньої організації охорони здоров’я, у новому епідсезоні в Україні ймовірно циркулюватимуть:
• вірус, подібний A/Michigan/45/2015(H1N1)pdm09;
• вірус, подібний A/Singapore/ INFIMH-16-0019/2016(H3N2);
• вірус, подібний B/Colorado/06/2017.
Саме до цих небезпечних штамів імунітет сформувати допоможуть вакцини.

«Вакцини не безкоштовні. Вартість їх складає 200-300 гривень. Їх можна придбати в більшості аптек. Також вакцина може бути придбана за кошти підприємств або місцевих бюджетів для пріоритетних груп ризику - медпрацівників, вчителів, дітей до 5 років, вагітних, літніх людей, пацієнтів із хронічними захворюваннями», - каже Олександр Борисович.

Медик нагадує про важливість зберігання холодового ланцюга при транспортуванні вакцини, щоби вона не втратила своїх захисних властивостей.

«Тому старайтесь зробити щеплення максимально швидко після того, як купили вакцину. Найкращий варіант – попередньо проконсультуватись зі своїм лікарем-терапевтом, педіатром чи сімейним лікарем», - каже епідеміолог.

Нагадаємо, щороку в Україні реєструється близько 6 млн інфекційних захворювань, 98% з яких складають захворювання на грип та ГРВІ. За даними минулого епідсезону в Україні було зафіксовано 7 летальних випадків від грипу. Жоден із пацієнтів не був щеплений проти грипу.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую