ye-logo.v1.2

Хмельничан кличуть пройти безкоштовний тест на ВІЛ: де і коли?

Здоров'я 3322
У Хмельницькому декілька днів можна буде пройти безкоштовно та анонімно тестування на ВІЛ
У Хмельницькому декілька днів можна буде пройти безкоштовно та анонімно тестування на ВІЛ. Фото: medicalnewstoday.com

Заходи до Дня боротьби зі СНІДом пройдуть під гаслом «Не будь дитиною, пройди тест на ВІЛ!».

Вже завтра, 29 листопада, в Хмельницькому пройде перший із чотирьох запланованих заходів до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, який відзначажться першого грудня. Хмельницьке обласне відділення благодійної організації «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» («100%life. Хмельницький) цього року проведе заходи під гаслом «Не будь дитиною, пройди тест на ВІЛ!».

За повідомленням організаторів заходу, 29 листопада у міському будинку культури о 13.00 пройдео інформаційно-культурний захід для студентів навчальних закладів міста. Під час якого можна буде зробити швидкий, безкоштовний і анонімний тест на ВІЛ, отримати консультацію соціального працівника з питання ВІЛ/СНІД, взяти тематичну літературу тощо.

Наступного дня, 30 листопада, об 11.00 безкоштовний можна буде пройти в Регіональному сервісному центрі МВС.

Вже наступного тижня, 3 грудня з 10.00 і до 16.00 тестування на ВІЛ всіх охочих проводитимуть в міському управлінні охорони здоров'я. А 5 грудня з 10 до 16 голини – в міській лікарні (корпус 2, поверх 1).

«Важливо розуміти, що сьогодні від ВІЛ не вмирають. Зараз ВІЛ – не вирок. При своєчасному виявленні і лікуванні люди з ВІЛ живуть повноцінним і довгим життям: отримують доступну і безкоштовну АРТ-терапію, соціально активні, мають сім’ю і здорових дітей, не розповсюджують вірус далі», - йдеться у повідомленні обласного відділення БО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД».

Довідково: ВІЛ-інфекція – це соціально небезпечне інфекційне захворювання, що розвивається внаслідок інфікування вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ). Хвороба характеризується прогресуючою дисфункцією імунної, нервової, лімфатичної та інших систем організму. Відповідно до сучасних уявлень ВІЛ-інфекція відноситься до невиліковних хвороб, має тривалий хронічний перебіг і, в разі відсутності ефективної терапії, закінчується смертю хворого. За даними Центру громадського здоров’я МОЗ України, в країні зареєстровано понад 170 тисяч ВІЛ-інфікованих. Але за підрахунками експертів про свій ВІЛ-статус знає лише третина інфікованих; загальна кількість людей, які живуть з ВІЛ в Україні, може сягати понад 377 тисяч.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую