ye-logo.v1.2

На Хмельниччині визначились з термінами спецоперації з вакцинації від кору

Здоров'я 7807
Медики кажуть, що вакцинація – єдиний спосіб захистити себе та своїх дітей від небезпечної хвороби
Медики кажуть, що вакцинація – єдиний спосіб захистити себе та своїх дітей від небезпечної хвороби. Фото: автора

Наразі область є в списку антирейтингу за кількістю нових випадків кору.

Сьогодні, 19 квітня, у Департаменті охорони здоров’я Хмельницької ОДА відбулася нарада з провідними медиками області щодо кампанії з вакцинації школярів від кору, яка стартувала 2 квітня.

«Наразі йде процес інформування освітян, батьків та дітей про важливість вакцинації. Також ми намагаємося виявити дітей, які були не щеплені або які мали «липові» довідки, - розповіла заступник директора Департаменту охорони здоров’я Хмельницької ОДА Тетяна Косовська. - До 13 травня батьки можуть самотужки звернутися в територіальний центр ПМСД та провести щеплення своєї дитини. Після 13 та до 23 травня, у школах Хмельниччини працюватимуть мобільні бригади медиків, які, за згодою батьків, проводитимуть щеплення дітей, які його не мають. Після 23-го травня бригади працюватимуть в садочках та закладах профтехосвіти».

Медики запевнили, що вакцин проти кору, краснухи та паротиту в області достатньо і її вистачить для планових та непланових щеплень.

«У нас є 30 тисяч 471 доза бельгійської вакцини Пріорікс. Також є американська вакцина MMR у кількості 6 тисяч 764 дози. Цієї кількості достатньо, щоб вакцинувати дітей, які не мають щеплення або отримали лише одне щеплення», - зауважила Тетяна Косовська.

  

 Медики області зібралися на нараду, аби обговорити терміни спецоперації з вакцинації від кору.

 Завідувачка відділення організації епідеміологічних досліджень ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ» Тетяна Федак розповіла, що станом на 17 квітня в Хмельницькій області за цей рік на кір захворіло 3 тисячі 345 осіб.

Нагадаємо, 2 квітня у Хмельницькій області розпочалась кампанія з вакцинації школярів від кору. Дітей до 18 років, які не були раніше щеплені, планують вакцинувати протягом декількох тижнів за згодою їхніх батьків. Кампанія з вакцинації триватиме до 23 травня і складатиметься з двох етапів: підготовчий (триватиме 3-4 тижні) і сам процес вакцинації, який з розтягнеться ще на 3 тижні.

Кір — надзвичайно заразне інфекційне захворювання, що передається від хворої людини до здорової повітряно-крапельним шляхом, тобто під час чхання, кашлю або розмови хворого. Вірус кору може жити в повітрі та на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення. Дев’ять із десяти невакцинованих людей, що контактують із хворим, будуть заражені. Захворювання на кір може мати тяжкий перебіг і призвести до серйозних ускладнень — пневмонії, вушної інфекції, запалення мозку (енцефаліту) тощо, а також до інвалідності та смерті. Специфічного лікування від кору немає. Єдиний спосіб запобігти ускладненням і смерті від кору — вакцинація. Діти й дорослі, які не отримали профілактичне щеплення, перебувають у зоні ризику.

Читайте також: Чи є у вас імунітет проти кору? Де і за скільки це можна перевірити у Хмельницькому

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую