ye-logo.v1.2

Чи є у вас імунітет проти кору? Де і за скільки це можна перевірити у Хмельницькому

Здоров'я 12303
Для даного аналізу беруть кров з вени на натщесерце
Для даного аналізу беруть кров з вени на натщесерце. Фото: se.depositphotos.com

Особи, які вже перехворіли на кір, мають пожиттєвий імунітет і додаткового щеплення не потребують.

Статистика свідчить, що на кір хворіють не лише діти, а й дорослі. З початку року у Хмельницькій області на цю недугу захворіло 1299 осіб, в тому чисті дорослих – 699, дітей – 600 (станом на 7 лютого).

Медики кажуть, що людина, яка перехворіла на кір, має пожиттєвий імунітет. Ті, які не захворіли і не пам’ятають, коли їм робили щеплення від кору і чи взагалі воно було, можуть визначити це за допомогою аналізу крові.

«Якщо людина отримала в дитинстві щеплення від кору, а потім пройшла ще й ревакцинацію, то захист організму до вірусу кору є на все життя. Багато людей не пам’ятає, чи отримали вони необхідний захист, тому я раджу таким особам у будь-якій приватній лабораторії здати кров на аналіз, який визначає імуноглобулін G до вірусу кору (у державних лабараторіях такий аналіз не роблять). За кілька днів ви будете знати, чи є у вас антитіла, чи варто вакцинуватись, – розповіла головний лікар Хмельницької інфекційної лікарні Оксана Піддібуна. – Вакцинація проводиться «Пріориксом» або КПК (кір, паротит, краснуха). Ця вакцина не дає ніякої реакції, проте значно убезпечує від хвороби. Багато разів переконалася, що вакциновані пацієнти значно легше переносять хворобу, аніж не вакциновані. Для цього потрібно звернутися до сімейного лікаря та отримати направлення на щеплення».

Сьогодні в будь-якій лабораторії міста, кожна людина може здати кров на аналіз імуноглобуліну G до вірусу кору. Ми зателефонували в декілька лабораторій міста, щоб дізнатись скільки коштує аналіз на антитіла. В лабораторіях повідомили, що є два аналізи на антитіла IgM та IgG.

«Якщо ви хочете дізнатись чи маєте імунітет від кору, можна здати кров на антитіла IgG. Якщо підозрюєте, що вже захворіли на кір, тоді варто знади аналіз на IgМ, який підтвердить чи спростує дану хворобу», - каже Оксана Вікторівна. 

Державна установа «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України»
Аналіз на антитіла IgM – 94 гривені 54 копійки.
Аналіз на антитіла IgG - 94 гривені 54 копійки.
Забір крові дана установа не проводить. Потрібно звернутися у маніпуляційний кабінет, де у вас візьмуть кров, а потім завезти її до вірусологічної лабораторії (вул. Свободи, 4а). Результат аналізу можна отримати за добу, при умові, якщо медзаклад назбирає певну кількість замовлень.

Медичний центр «Діагностикум»
Аналіз на антитіла IgM – не визначають.
Аналіз на антитіла IgG - 205 гривень.
Додатково платити за забір крові не потрібно. Результат аналізу можна отримати через 2 дні.

«Сінево»
Аналіз на антитіла IgM - 300 гривень.
Аналіз на антитіла IgG - 170 гривень.
Крім цього потрібно буде заплатити 30 гривень за забір крові. Результат аналізу можна отримати через 6-8 днів.

Лабораторія «МедіЛаб+»
Аналіз на антитіла IgM - 240 гривень.
Аналіз на антитіла IgG - 200 гривень.
Крім цього потрібно буде заплатити 30 гривень за забір крові. Результат аналізу можна отримати впродовж 1 робочого дня.

Центр сімейної медичної практики «DR.MEDICE»
Аналіз на антитіла IgM – не визначають.
Аналіз на антитіла IgG - 175 гривень.
Крім цього потрібно буде заплатити 30 гривень за забір крові. Результат аналізу можна отримати впродовж 3-ох робочих днів.

Медичний центр «Міламед»
Аналіз на антитіла IgM – 120 гривень.
Аналіз на антитіла IgG - 120 гривень.
Крім цього потрібно буде заплатити 30 гривень за забір крові. Результат аналізу можна отримати впродовж 5-ти робочих днів.

Для даного аналізу беруть кров з вени натщесерце. Медики радять перед здачею аналізу на 6-12 годин відмовитись від алкоголю, паління та смаженої їжі.

Кому потрібно робити щеплення від кору, а кому - ні
1. Дітям в 1 рік і в 6 років (згідно Календаря щеплень).
2. Медичним працівникам (вони в зоні ризику).
3. Дорослим, у яких немає імунітету. Наявність антитіл до вірусу кору можна перевірити в лабораторії.
4. Жінкам, які планують вагітність, і які не мають імунітету. При грудному вигодовуванні вакцинація дозволена. 

Невакцинованим дорослим слід ввести щонайменше одну дозу вакцини КПК, а для найкращого захисту – і другу дозу через місяць. Вакцини КПК є безоплатними для дітей і дорослих із груп ризику: медиків, освітян, студентів, військових, учасників Операції об’єднаних сил. Усі інші дорослі можуть придбати вакцину за власний кошт в аптеках і пройти щеплення у закладі охорони здоров’я.

Вакцина КПК є живою вакциною, тому не робиться під час вагітності. Щеплення КПК, проведене під час вагітності випадково, наприклад, коли жінка не знала, що вагітна, не є показанням до аборту.

Щеплення протипоказані, якщо:
1. Є алергія до компонентів вакцини (яєчного білка) і антибіотика неоміцину, або анафілактичні реакції в разі попереднього щеплення. Перевірити наявність алергії можна в діагностичній лабораторії.
2. Якщо на момент щеплення людина хворіє інфекційним захворюванням або має істотні проблеми зі здоров’ям.
3. Вагітність.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую