ye-logo.v1.2
20 Січня, 2020

Вакцина від кору: чи стала вона безкоштовною для всіх

Надія СВІНЦІЦЬКА Здоров'я 2878
Єдиний спосіб запобігти ускладненням і смерті від кору – вакцинація
Єдиний спосіб запобігти ускладненням і смерті від кору – вакцинація. Фото: vn.20minut.ua

МОЗ України повідомляє про скасування вікових обмежень на безоплатну вакцинацію від кору.

Міністерство охорони здоров’я України внесло зміни до Календаря щеплень (від 25 квітня 2019 №442/33413). «Дорослим за відсутності протипоказань, що наведені в інструкції із застосування вакцини, роблять щеплення без обмежень за віком, якщо вони не хворіли на вказані інфекції та/або не мають зазначеного в медичній документації підтвердження введення двох доз вакцини, або мають негативні результати лабораторного обстеження щодо наявності специфічних антитіл IgG», - йдеться у наказі.

Чимало ЗМІ повідомили, що згідно з документом скасовується вікове обмеження на безоплатну вакцинацію від кору (до цього безкоштовно щеплення отримували особи до 30 років з груп ризику). Та чи справді хмельничани будь-якого віку можуть безкоштовно отримати щеплення від цієї недуги. Про це сайт «Є» поцікавився у головного епідеміолога області Олександра Мирного.

«Наказ є, однак його механізм не прописаний. Там не вказано головного: за чий кошт має закуповуватися вакцина. Якщо за державний, то вакцина є, однак вона призначена для дітей та осіб, які належать до груп професійного ризику (медики, освітяни, військові, студенти). Вакцину може закупити й будь-яка міська, сільська чи селищна рада, виділивши на неї кошти зі своє казни. Однак тут виникає проблема – вакцин в аптеках немає і купити її немає де. Це тупикова ситуація. Ми задали це питання МОЗ і чекаємо відповіді», - розповів Олександр Борисович.

Нагадаємо, на Хмельниччині триває спецоперація з протидії захворюваності на кір – мобільні бригади розпочали здійснювати вакцинацію в закладах освіти. До речі, станом на 2 травня на кір в області захворіло 3 тисячі 547 осіб. 

Довідково:

Для зупинення спалаху кору у Хмельницькій області з 13 до 24 травня проводиться імунізація дітей віком до 18 років та дорослих з груп ризику, які відвідують організовані колективи. Ці заходи були рекомендовані Оперативним Штабом МОЗ України з реагування на ситуацію з поширення кору в Україні, як невідкладний захід у відповідь на спалах кору в регіоні для зниження захворюваності й смертності серед дітей, віком до 18 років. Ці заходи введено в дію, відповідно до рішення штабу ТЕБ та НС та розпорядження голови Хмельницької ОДА. Було розроблено та затверджено План підготовки й проведення додаткових заходів з імунізації у Хмельницькій області.

Однак, виконання цих заходів не скасовує планові заходи з імунізації в області згідно з Календарем профілактичних щеплень, а також додаткових заходів з вакцинації проти кору серед дітей, віком до 6 років і дорослого населення.

Кір – заразне інфекційне захворювання, що передається від хворої людини до здорової повітряно-крапельним шляхом, тобто під час чхання, кашлю або розмови хворого. Вірус кору може жити в повітрі й на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення. Специфічного лікування від кору немає. Єдиний спосіб запобігти ускладненням і смерті від кору – вакцинація.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую