ye-logo.v1.2

Випадок дифтерії у Хмельницькому: лікувати нічим

Здоров'я 5038
Медики постійно слідкують за станом здоров
Медики постійно слідкують за станом здоров'я хмельничанки. Фото: ілюстративне з stock.adobe.com

У хворої хмельничанки розвинулося ускладнення.

Вчора, 1 серпня, у 21-річної хмельничанки лабораторно підтвердили дифтерію. Наразі стан здоров’я пацієнтки середнього ступеня важкості.

«Лікувати цю небезпечну недугу можна лише антитоксином, якого в Україні немає. Останні дози, які були у наявності, протерміновані ще у травні. Ми виходили на «чорний ринок», однак і там нам не вдалося нічого дістати. Єдине лікування, яке наразі отримує пацієнтка – це антибіотики та дезінтоксикаційна терапія. Окрім цього, у хворої вже виявлено ускладнення від хвороби. Сьогодні її оглянули кардіологи, які діагностували міокардит (запальне захворювання серцевого м’язу). Наразі пацієнтка перебуває в боксі. Медики постійно слідкують за станом її здоров’я», - розповіла заступник головного лікаря Хмельницької інфекційної лікарні Нінель Марцонь.

Головний інфекціоніст України Ольга Голубовська у своєму дописі у Фейсбук підтвердила, що сироватки для лікування дифтерії у нас немає.

«Я дуже прошу, хто-небудь, забезпечте нас сироваткою, будь-ласка. Бо навіть на чорному ринку її купити неможливо, на відмінно від протиботуліністичної», - написала вона.

Довідка:

Дифтерія – це гостре інфекційне захворювання дихальних шляхів. Збудник дифтерії передається повітряно-крапельним шляхом або через предмети побуту, якими користувався хворий.

Захворювання на дифтерію може мати наступні прояви: біль у горлі, підвищена температура, лихоманка, набряк слизової оболонки ротоглотки, наліт на мигдалинах сірого кольору, сиплість голосу, набряк шиї, збільшення шийних, підщелепних лімфатичних вузлів.

Небезпечність захворювання характеризується високою смертністю, в 50 випадках з 1000, повідомляють у МОЗ.

Єдиний спосіб захиститися від дифтерії і попередити розвиток небезпечних ускладнень – вакцинація дітей, згідно з календарем профілактичних щеплень, і ревакцинація дорослих (кожні 10 років).

Читайте також: На Хмельниччині стартувала кампанія з вакцинації від дифтерії та правця

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую