ye-logo.v1.2

«Звичайна застуда не потребує лікування», - імунолог

Здоров'я 3523
"Лікування ГРВІ полягає лише в правильній поведінці під час хвороби", - каже лікар
"Лікування ГРВІ полягає лише в правильній поведінці під час хвороби", - каже лікар. Фото: stock.adobe.com

Гомеопатія при цьому безсила.

Узимку актуальним стає питання, як вберегтися від недуги. Про міфи, які побутують серед українців, та про те, як вберегтися від хвороби, журналіст «Сімейної газети» поговорив з обласним імунологом Галиною Грановською.

— Галино Віталіївно, чому в холодну пору року люди частіше хворіють?

— Щодо цього є кілька причин. По-перше, опалення, яке висушує повітря, а водночас — і наші слизові оболонки дихальних шляхів. Адже вони є важливим бар’єром між організмом та мікроорганізмами, які здатні потрапляти ззовні — з повітрям, водою та їжею. Слизові оболонки добре виконують свою захисну функцію тоді, коли на їхній поверхні є слиз з спеціальними речовинами, що виробляються клітинами імунної системи для захисту нас від впливу мікроорганізмів. Пересушена слизова оболонка дихальних шляхів стає слабкою перешкодою для мікробів та легко долається ними. Саме тому при пересушеному повітрі в будинках та квартирах часто радять встановлювати зволожувачі повітря. Актуальні також промивання носу фізіологічним розчином та вживання достатньої кількості води.
Друга причина — природний стан нашої нервової та імунної системи. Короткий світловий день, необхідність вести активний спосіб життя навіть в найкоротші та найтемніші дні, стан «зимової сплячки» формує сприятливість людського організму до легких вірусних захворювань через «сезонний» імунодефіцит. Подолати цей стан можна корекцією способу життя - достатній сон, багате вітамінами та мінералами харчування, яскраві емоції та враження, створення комфортного оточення та стилю життя.

— Чи допомагають апельсини та лимони в лікуванні застуди?

— Самі по собі цитрусові, звичайно, не здатні подолати ГРВІ. Але вони містять досить високу концентрацію аскорбінової кислоти (вітаміну С), яка володіє незначним стимулюючим ефектом на імунні клітини саме при боротьбі з вірусними інфекціями, тому на початку ГРВІ часто радять вживати вітамін С у високій концентрації. Крім того, ефірні олії, що є в шкірках апельсинів та лимонів, теж володіють антисептичним ефектом. Тому цитрусові можна і треба включати до «застудної» дієти — за умови, що у пацієнта немає сильного подразнення глотки, яке буде посилюватись від фруктових кислот. Також до такої дієти можна включати мед, він містить в собі багато вітамінів, мінералів, інших корисних речовин. Потрібно споживати розведені водою фруктові соки, неміцний чай, розведені водою морси, узвар.

— Чи дієві імуномодулятори, наприклад, настоянка ехінацеї вилікувати застуду?

— Імуномодулятори — клас препаратів з недостатньо добре вивченими ефективністю та безпекою. Вживати більшість з них для лікування ГРВІ — це запускати величезний механізм стимуляції усієї імунної системи задля того, щоб скоротити час неприємних симптомів ГРВІ на добу-дві. Зважаючи на недостатню вивченість цих препаратів, я б не радила використовувати їх для лікування тих захворювань, які взагалі не потребують лікування. З останніх публікацій, що викладені на міжнародних медичних платформах, я зустріла роботи східноєвропейських лікарів лише по одному препарату, який відноситься до групи імуномодуляторів, саме при лікуванні однієї з форм ГРВІ. Лікування ГРВІ полягає лише в правильній поведінці під час хвороби. Не йдіть на роботу. Сидіть вдома в теплі, але обов’язково в добре провітреній кімнаті. Вживайте багато рідини. При появі якихось симптомів, які зазвичай не трапляються при «банальній» ГРВІ — надвисока температура тіла, головний біль, глибокий виснажливий кашель, задишка, серцебиття тощо — негайно звертайтесь до лікаря.

— Гомеопатичні препарати лікують застуду?

— Ні. Гомеопатичні препарати — це речовини, що розведені у розчиннику до стану, коли в розчині подекуди є молекула цієї речовини. Гомеопати пояснюють лікувальний ефект цих препаратів наявністю у води «пам’яті» про розчинену в ній речовину. Наукові докази цього ефекту – «пам’яті води» - відсутні. Отже, гомеопатичні препарати не можуть сприйматися як медикаменти.

— Які найдієвіші ліки від застуди?

— ГРВІ без ускладнень не потребують лікування.

Роман СІКОРА.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую