ye-logo.v1.2

Наскільки лікарні Хмельниччини готові до реформи

Здоров'я 2821
До укладання угод зі службою готується 53 медичні установи Хмельниччини
До укладання угод зі службою готується 53 медичні установи Хмельниччини. Фото: ілюстративне rivnenews.com.ua

За даними Національної служби здоров’я Хмельниччина готова до реформи на 61 відсоток. Проте в Департаменті охорони здоров'я області цей показник ставлять під сумнів.

Реформування вторинної ланки медицини стартує 1 квітня 2020 року. Це лікарні, які надають спеціалізовану допомогу. До 31 січня 2020 року всі спеціалізовані медичні заклади Хмельниччини мають виконати поставлені Національною службою здоров’я вимоги, аби з 1 квітня отримувати державні кошти за Програмою медичних гарантій. Державної субвенції на фінансування цих закладів з 2-го кварталу 2020 року не передбачено. Серед вимог автономізація, комп’ютеризація, відповідні ліцензії та підключення до електронної медичної системи.

Згідно з аналітичними даними НСЗУ Хмельниччина готова до нового етапу реформи на 60,98 відсотка. До укладання угод зі службою готується 53 медичні установи. Серед них досі не всі відповідають вимогам, але найслабшим місцем у реформуванні виявилась комп’ютеризація. Так серед всіх закладів області 9 відповідають вимогам по комп’ютерному оснащенню, 7 закладів не відповідають, а решта «у процесі» вирішення.

Окрім цього, чотири заклади не почали процес автономізації. Тобто, процес перетворення з комунальної медичної установи у комунальне не прибуткове підприємство. Це обов’язкова умова, оскільки лише ці заклади мають право укладати договір з НСЗУ і отримати фінансування.

Так, не атомізованими, за даними НСЗУ, на Хмельниччині залишаються Красилівська центральна районна лікарня, Грицівська районна лікарня, Голозубинецька обласна протитуберкульозна лікарня та Хмельницький обласний наркологічний диспансер.

              

Стан підготовки закладів охорони здоров'я Хмельниччини у відсотках. Загальний показник області - 60,98 відсотка. У рейтингу готовності 2 заклади готові більш, як на 90 відсотків. Інфографіка: nszu.gov.ua

Коментуючи ці дані головний спеціаліст із питань надання вторинної медичної допомоги Департаменту охорони здоров'я області Андрій Стрілець каже, що ситуація подана НСЗУ дещо відрізняється від фактичної. Це зумовлено великим обсягом інформації та затримкою опрацювання даних.

«Система НСЗУ нова і показник області дещо занижений. Через те, що робота у цьому напрямку проводиться щодня, а от шляхи передачі показників ще відпрацьовуються. Зокрема не всі заклади передають їх своєчасно», - коментує Андрій Стрілець.

З приводу лікарень, які досі не перетворені у неприбуткові підприємства, Андрій Стрілець зазначив, що деякі проблеми є, але вони на контролі департаменту.

«У переліку Красилівська ЦРЛ, вона на сьогодні майже повністю готова і процес автономізації там завершений. А от чи розпочнеться він у Хмельницькому обласному наркологічному диспансері поки невідомо. Його доля наразі вирішується, - зазначає Андрій Петрович. - Грицівська районна лікарня є власністю громади і наразі вони почали процес перетворення і активно штурмують це питання. Маємо надію, що до квітня вони встигнуть, якщо ні, то залишаться на балансі громади. Щодо Голозубинецької протитуберкульозної лікарні, то її приєднають до обласного протитуберкульозного диспансеру, тобто вона не буде окремим закладом, а лише відділом. Тому на цю лікарню чекає оптимізація».

За його оцінкою Хмельниччина готова до наступного етапу на 75 відсотків. Питання з комп’ютеризацією вирішується. Через те, що кошти на обладнання були виділені в кінці минулого року, заклади тільки розпочали процедуру закупівлі. Проте, зараз йде мова про оснащення відповідно до мінімальних вимог.

«За мінімальними вимогами реформи, майже всі заклади комп'ютеризовані. Звичайно техніки буде більше, заклади будуть дооснащувати, але для того, щоб розпочати роботу з квітня її вистачить. Окрім цього, багато закладів розпочали процедуру закупівлі комп’ютерів наприкінці 2019 року, відповідно до того, коли були виділені кошти органами місцевого самоврядування», - пояснює Андрій Стрілець.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую