ye-logo.v1.2

Пацієнти сільських амбулаторій Хмельниччини зможуть дистанційно отримувати консультації спеціалістів

Здоров'я 2363
Вартість одного комплексу телемедичного обладнання складає 110 тисяч гривень
Вартість одного комплексу телемедичного обладнання складає 110 тисяч гривень. Фото: Хмельницької ОДА

Лікувальні заклади отримали телемедичні діагностичні комплекси.

Сьогодні, 18 березня, до сільських амбулаторій сімейної практики загальної медицини вирушили 48 комплектів обладнання для надання телемедичних послуг. Як пояснюють у пресслужбі Хмельницької ОДА, ці комплекси дозволять пацієнтам віддалених населених пунктів отримувати консультації лікарів-спеціалістів з лікувальних закладів районного, обласного чи навіть національного рівня.

«В амбулаторії сімейний лікар здійснюватиме пацієнту необхідні діагностичні дослідження. Через Інтернет він передаватиме їх результати вузькопрофільному спеціалісту, наприклад, кардіологу, дерматологу, пульмонологу. Спеціаліст зможе оперативно їх проаналізувати та надати рекомендації щодо подальшого лікування або необхідності очної консультації», - пояснюють в ОДА.

До кожного комплексу входить загальна оглядова цифрова камера з можливістю проводити огляд пацієнта з додатковим збільшенням та цифровим захватом зображення досліджуваної області шкіри, цифровий дерматоскоп, цифровий спірометр, що призначений для вимірювання об’ємно-швидкісних показників легенів, монітор життєво-важливих показників із цифровим інтерфейсом. Також до комплекту входить автоматичний вимірювач артеріального тиску та частоти пульсу з функцією добового моніторингу артеріального тиску та ЕКГ, цифровий пульсоксиметр, призначений для вимірювання ступеня насичення киснем крові та частоти пульсу дорослих, безконтактний термометр для швидкого вимірювання температури та 12-канальний електрокардіограф з цифровим інтерфейсом.

Обладнання було закуплено за кошти державного бюджету в рамках реалізації програми «Доступна медицина». Вартість одного комплексу телемедичного обладнання складає 110 тисяч гривень. Закупівля їх здійснювалася на умовах співфінансування: 90% коштів виділено з державного бюджету, а 10% – з місцевих бюджетів.

Читайте також: В обласному центрі очікують нової поставки експрес-тестів на коронавірус.

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую