ye-logo.v1.2

Як карантин впливає на поширення коронавірусу

Здоров'я 3362
Нова коронавірусна інфекція заразніша від типового грипу
Нова коронавірусна інфекція заразніша від типового грипу. Фото: ілюстративне pixabay.com

Країни, які швидко діють, зменшують смертність від інфекції в рази.

Чому COVID-19 - це небезпечно і треба берегтися? Яка ситуація в країнах, де оперативно ввели обмежувальні заходи, розповіли на «Радіо Свобода». Як повідомили у сюжеті, від коронавірусу COVID-19 помирають від 1 до 3,4% інфікованих. Хоча останню цифру багато вчених вважають перебільшеною.

У середньому через сезонний грип помирає 0,1% інфікованих. Коронавірус COVID-1 має у рази вищу летальність, тобто це не «просто звичайний грип».

Загалом рівень летальності залежить від багатьох факторів. Зокрема можливостей системи охорони здоров'я кожної країни, ефективності виявлення хворих, відстежування їхніх зв'язків, якості та кількості тест-систем.

«Кількість смертей від коронавірусу в Китаї почала знижуватися, коли там запровадили безпрецендентні заходи безпеки – багатомільйонні міста закрили на карантин. Але вірус вирвався назовні, - йдеться у відео. - Експерти попереджають: якщо швидко не ввести серйозні обмеження – хвороба поширюватиметься швидко і лавиноподібно».

У Китаї смертіність почала знижуватися із запровадженням карантину. Фото: скрін з відео

Наприклад, під час пандемії «Іспанки» у 1918 році два американські міста поставилися по різному до безпеки. У Філадельфії провели масовий парад, і після цього у місті загинуло багато людей. А у Сент-Луїсі ввели обмежувальні заходи, і смертність була в рази меншою.

«Якщо не запровадити карантин вчасно – хворих буде надто багато. Лікарні перевантажаться. Не вистачатиме ліжок, апаратів штучної вентиляції легень і лікарів, - пояснює «Радіо Свобода». - У результаті кількість загиблих збільшиться. Так як зараз в Італії. А якщо обмежити поширення хвороби – її можна розтягнути у часі, щоб медики встигали лікувати всіх».

Фото: скрін з відео
Фото: скрін з відео

Країни, які швидко діють, зменшують кількість смертей в рази. Гарний приклад показав Тайвань. Хоча багато громадян цієї країни живуть і працюють в Китаї, але за весь час епідемії на острові зафіксували 50 випадків захворювання.

Чому? Тому що Тайвань оперативно ввів 124 обмежувальних заходи: карантини, заборону подорожей, відстеження пересування хворих.

Тож потрібно почати жити інакше. «Припускають, що у 80% людей хвороба протікає легко або безсимптомно. Інфікований може і не знати, що заражений коронавірусом. Саме цим він наражає на небезпеку інших. Особливо людей старшого віку (за 60 років) з хронічними захворюваннями та проблемами з імунітетом», - йдеться у відео.

Тому найважливіше зараз: за можливості залишайтеся вдома. Уникайте груп і натовпів. Скасовуйте зустрічі, часто і ретельно мийте руки. Не чіпайте обличчя, особливо на вулиці. Ідіть на самокарантин у випадку підозри на хворобу.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую