ye-logo.v1.2

«Іде все до того, що і цим коронавірусом ми всі будемо хворіти», - головний санітарний лікар області

Здоров'я 20743
«На сьогоднішній день коронавірусів є 39 видів. З них 7 можуть передаватися людині», - каже Олег Балашов
«На сьогоднішній день коронавірусів є 39 видів. З них 7 можуть передаватися людині», - каже Олег Балашов. Фото: пресслужба Хмельницької ОДА

Українців може чекати масове тестування на наявність антитіл до коронавірусу.

Оскільки новий коронавірус 2019-nCoV, який викликає хворобу COVID-19, ще до кінця не вивчений, немає єдиної схеми, які він впливає на уражених вірусом людей. Хтось хворіє безсимптомно, у когось виникають важкі ускладнення.

Втім, у більшості випадків коронавірусна інфекція COVID-19 таки може протікати безсимптомно. Про це учора, 28 квітня, під час брифінгу в Хмельницькій ОДА розповів головний державний санітарний лікар у Хмельницькій області Олег Балашов. Зокрема, розповів про динаміку та спостереження за лікуванням медиків, які інфікувалися цією недугою.

«Зокрема, в Хмельницькій інфекційній лікарні інфікувалися два працівники. Хворобу виявили під час постійного моніторингу медичних працівників, які працюють з хворими на COVID-19. У них безсимптомні форми, вони знаходяться на самоізоляції. Це високопрофесійні працівники, вони надавали допомогу хворим і отримали зараження. Зараз ми періодично беремо в них дослідження та стежимо за динамікою. Хоч симптомів немає, але поки що, наприклад, по першому інфікованому, тести все ще дають позитивний результат», - розповідає Олег Балашов.

Читайте також: В Україні кількість зареєстрованих випадків COVID-19 майже досягла десяти тисяч.

Разом з тим додає, що вірус поводить себе по-різному. Скажімо, в інфекціоністів області також є напрацювання по медичних сестрах з Чемеровецької ЦРЛ, які також інфікувалися, лікуючи хвору, в якої підтвердили коронавірус.

«Ми дослідили біоматеріали трьох медичних сестер в якості експерименту через 7 діб, не чекаючи 14 днів з початку виявлення хвороби, як це потрібно. Зробили це тому, бо в них взагалі не було жодних проявів хвороби. І виявили, що ці проби негативні вже через 7 днів. Наразі знову відбираємо повторні проби, і сподіваємося також на негативний результат», - каже головний санітарний лікар області.

Також Олег Балашов детальніше розповів про імунно-ферментний аналіз (ІФА), про проведення якого анонсували в уряді, наголосивши, що на українців може чекати масове тестування на наявність антитіл до коронавірусу саме завдяки ІФА тест-системам.

«Імунно-ферментий аналіз (ІФА) – це аналіз на наявність антитіл. Це не метод полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР), який ми використовуємо зараз і який показує стовідсоткову наявність навіть маленької частинки вірусу в організмі. Імунно-ферментий аналіз свідчить про те, що людина або перехворіла коронавірусом, або колись з ним стикалася. На сьогоднішній день коронавірусів є 39 видів. З них 7 можуть передаватися людині. А оскільки наша імунна система реагує на будь-який коронавірус, то важко визначити, чи це той, який викликає хворобу COVID-19, чи якийсь інший, наприклад SARS-CoV, чи MERS-CoV, які були в свій час. Тому вчені усього світу зараз міркують над тим, варто чи ні проводити такі аналізи», - зазначає Олег Балашов.

До теми: На Хмельниччині очікують поставку вітчизняних ПЛР-тестів для виявлення коронавірусу.

Додає, що, наприклад, США пішли таким саме шляхом і зараз масово проводять таке тестування. Так само почали робити в Чехії, де ці імунно-ферментні аналізи роблять на основі вибірки, щоб визначити, який відсоток населення стикався з сімейством коронавірусів.

«Але знову ж таки проблема в тому, що новий коронавірус до кінця не вивчений. Він мутує та змінюється, пристосовується аби вижити. І підкидає нові загадки. І багато вчених сходяться до думки, що наявність імунітету до нього може бути недовгою – всього 3-4 місяці. Іде все до того, що і цим коронавірусом ми всі будемо хворіти. Приблизно, це буде так, як зараз з грипом, який буває різних видів. Зараз в коронавірусу також вже виділили 3 види – А, В, С, і в різних місцях земної кулі люди по-різному хворіють», - зазначає Олег Балашов.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую