ye-logo.v1.2

Планові хірургічні операції робитимуть тільки після дослідження на коронавірус

Здоров'я 2539
Такі планові операції будуть проводити лише тим людям, кому відтермінування оперативного втручання може нести загрозу для життя
Такі планові операції будуть проводити лише тим людям, кому відтермінування оперативного втручання може нести загрозу для життя. Фото: ілюстративне pixabay.com

Відповідного наказу МОЗ, кажуть, ще немає.

В Україні частково дозволили проводити планові хірургічні операції, які через карантин раніше доводилося відкладати. Відтак, згідно з постановою Кабміну, перед оперативним втручанням людині обов’язково буде проведене ПЛР-тестування. Це робитимуть для того, аби перевірити її на відсутність чи наявність коронавірусу в організмі. Як такі тестування проводитимуть в області розповів перший заступник голови облдержадміністрації Роман Примуш під час онлайн брифінгу в Хмельницькій ОДА.

Роман Примуш уточнив, що такі планові операції будуть проводити лише тим людям, кому відтермінування оперативного втручання може нести загрозу для життя. Якщо проведення операції може бути перенесене на місяць-чи два без загрози для життя, то вони будуть перенесені.

«Спільно з обласним лабораторним центром МОЗ України, який проводить ПЛР-тестування, ми відпрацювали алгоритм, як саме відбуватиметься тестування таких осіб. Вирішили, що певну частину із загальної кількості тестів щодня буде виділятися саме на тих людей, які йтимуть на планові операції. За схожою схемою ми працюємо і тестуючи медичних працівників. Зокрема, із загальної завантаженості на лабораторію, десь 70 відсотків – це перевірка підозр на коронавірус та контактних осіб, і близько 30 відсотків – це тестування медичних працівників, які працюють з хворими на коронавірус. В залежності від потреби прорахуємо і виділимо частину і для тестування тих хворих, які будуть іти на планові операції», - зазначає Роман Примуш.

Додає, що перед тим, як визначать потреби та цифру таких можливих планових операцій в області, чекають наказу Міністерства охорони здоров’я, який має чітко врегулювати порядок проведення таких операцій.

Читайте також: Відвідування парків і стоматологічна допомога: Кабмін опублікував постанову щодо пом’якшення карантину.

«За тієї інформації, якою ми володіємо, порядок буде наступний. Зокрема, особи, які мають пройти планове оперативне втручання, два дні до нього мають перебувати на самоізоляції. У цей час буде відбуватися тестування пацієнта і за наявності негативного результату людина може бути прооперована», - уточнив Роман Примуш.

Раніше на брифінгу в Хмельницькій ОДА заступниця голови Хмельницької облдержадміністрації Оксана Ситницька уточнювала, що таке тестування для пацієнта буде безоплатним.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую