ye-logo.v1.2

Кабмін частково дозволив проведення планових операцій

Здоров'я 2074
Ця постанова уряду набуває чинності 5 травня
Ця постанова уряду набуває чинності 5 травня. Фото: ілюстративне pixabay.com

Раніше через карантин дозволялося оперувати пацієнтів лише у невідкладних випадках.

Від сьогодні, 5 квітня, в Україні частково дозволяється проводити планові операції та інші медичні заходи. Про це йдеться у тексті постанови, яку урядовці прийняли напередодні.

Раніше, згідно з постановою Кабміну щодо протидії поширенню COVID-19, медичні заклади країни припинили планові госпіталізації та операції. Виключеннями були лише термінові та невідкладні випадки. Наразі ця вимога досі залишається в силі, проте урядовці пом’якшили її та розширили перелік виключень:

1) надання медичної допомоги на території областей, в яких заповненість ліжок у закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19, становить менш як 50 відсотків;

2) надання медичної допомоги внаслідок ускладненого перебігу вагітності та пологів

3) надання медичної допомоги вагітним, роділлям, породіллям, новонародженим;

4) надання медичної допомоги у спеціалізованих відділеннях закладів охорони здоров’я пацієнтам з онкологічними захворюваннями;

5) надання паліативної медичної допомоги у стаціонарних умовах;

6) проведення інших невідкладних і термінових заходів з госпіталізації та планових операцій, якщо внаслідок їх перенесення існує значний ризик для життя.

Також у постанові зазначається, що у перерахованих вище випадках пацієнтам обов’язково мають робити тестування на коронавірус методом ПЛР.

Читайте також: Від COVID-19 на Хмельниччині помер чоловік

«Як ви знаєте, на час карантину в нашій країні були скасовані планові операції, в тому числі, госпіталізація пацієнтів. Зараз у нас уже є необхідність проведення планових операцій», — пояснив рішення уряду міністр охорони здоров’я України Максим Степанов.

Нагадаємо, вчора на позачерговому засіданні Кабмін продовжив картин до 22 травня. Проте урядовці вирішили запровадити низку пом’якшень після 11 травня. Наразі на сайті уряду поки немає повного тексту цієї постанови.

Читайте також: У Хмельницькому вимагали скасувати карантин і відкрити речовий ринок

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую