ye-logo.v1.2

Відвідування парків і стоматологічна допомога: Кабмін опублікував постанову щодо пом’якшення карантину

Суспільство 3653
Урядовці напрацювали список пом
Урядовці напрацювали список пом'якшень карантину, які набудуть чинності з початку наступного тижня . Фото: facebook.com/KabminUA

Прийняті урядовцями зміни набудуть чинності 11 травня.

Сьогодні, 7 травня, на сайті Кабінету міністрів Україні з’явився повний текст змін до постанови щодо протидії COVID-19. Ці зміни були прийняті ще 4 травня, але урядовці впродовж кількох днів працювали над правками.

Згідно з текстом нової постанови Кабміну, карантин на території України продовжено до 22 травня. Проте з понеділка, 11 травня, набуває чинності низка пом’якшень.

Так, вже з понеділка українці зможуть вільно відвідувати дитячі та спортивні майданчики, парки, сквери, зони відпочинку, лісопаркові та прибережні зони. Дозволено надання стоматологічної допомоги.

Хоча уряд ще не дозволив відновити повноцінну роботу торгово-розважальних центрів, він погодив торгівлю та побутове обслуговування населення у магазинах, навіть у тих, які розташовані у ТРЦ. Проте головною умовою є забезпечення персоналу магазинів засобами індивідуального захисту. Крім того, покупці мають відвідувати їх захисних масках, а на площі десять квадратних метрів не має перебувати більше одного відвідувача.

Також з понеділка дозволено працювати відкритим літнім майданчикам закладів громадського харчування. Проте за одним столом потрібно розміщувати не більше двох клієнтів, а відстань між столиками має становити не менше, ніж півтора метра. Самі ж заклади громадського харчування досі не мають права розміщувати відвідувачів всередині власних закладів.

До теми: Як курсуватиме громадський транспорт у Хмельницькому після пом'якшення карантину

Зможуть працювати музеї, історико-культурні заповідники, адвокати, нотаріуси, аудитори, психологи, підприємства у галузі засобів масової інформації, зокрема точки продажу преси, друкарні, редакції, а також інші суб’єкти у сфері масової інформації.

Поки що проведення масових заходів заборонено. Проте урядовці додали нові винятки з правила, які стосуються спортсменів. Наприклад, їм дозволили тренувальні зайняття з індивідуальних видів спорту та навчально-тренувальні збори спортсменів національних збірних команд України з олімпійських, неолімпійських, національних видів спорту та видів спорту осіб з інвалідністю. Відповідно з понеділка зможуть працювати заклади, які забезпечують їх навчально-тренувальну діяльність.

До теми: У Хмельницькому вимагали скасувати карантин і відкрити речовий ринок

Також урядовці дозволили проводити репетиції, тренування та інші заходи у колективах театрів, цирків, концертних організацій, якщо кількість учасників не перевищуватиме 50.

Нагадаємо, з 5 травня Кабмін частково дозволив проведення планових операцій у медзакладах. Проте у таких випадках пацієнти повинні проходити обов’язкове тестування на коронавірус методом ПЛР.

Читайте також: Лікарка розповіла, як проводять планову вакцинацію і чи вплинув на це карантин

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую