ye-logo.v1.2

Медики назвали, які штами грипу циркулюватимуть під час епідсезону

Здоров'я 2003
Симптоми грипу, ГРВІ та COVID-19 подібні, однак їх діагностують та лікують по різному
Симптоми грипу, ГРВІ та COVID-19 подібні, однак їх діагностують та лікують по різному. Фото: ілюстративне з stock.adobe.com

Ефективним способом профілактики грипу є вакцинація.

Щорічно восени розпочинається епідсезон грипу. Зазвичай ми вважаємо його звичною частиною життя, однак цього року перед людьми стоять нові виклики. Адже під час пандемії COVID-19, яка не збавляє обертів в Україні, потрібно мати справу одночасно з іншими вірусами і бактеріями, які з’являються в прохолодніші місяці.

Кожного року циркулюють різні віруси. За інформацією Центру громадського здоров’я України, цьогоріч ВООЗ передбачає циркуляцію таких вірусів:

• вірус, подібний A/Guangdong-Maonan/SWL1536/2019 (H1N1)pdm09;
• вірус, подібний A/Hong Kong/2671/2019 (H3N2);
• вірус, подібний В/Washington/02/2019 (лінія B Victoria);
• вірус, подібний B/Phuket/3073/2013 (лінія B/Yamagata).

Симптоми грипу, ГРВІ та COVID-19 подібні, однак їх діагностують та лікують по різному.

«Відрізнити усі ці хвороби досить важко. Однак кожна з них має характерні ознаки, - каже головний лікар Хмельницької інфекційної лікарні Оксана Піддубна. – Грип має різкий початок з високою температурою тіла, інтоксикацією та болями в м’язах. ГРВІ зазвичай проявляються поступовим початком, підвищенням температури тіла до 38 градусів, нежитем і болем в горлі, помірною загальною слабкістю. А щодо COVID-19, то тут все складно, адже хворий може мати усі вищеперераховані симптоми при цьому мати ще й пневмонію. Тобто розрізнити ці інфекції буває досить важко. Для їх визначення потрібно буде робити ПЛР-тест, який покаже який з вірусів вразив пацієнта».

Найгіршим сценарієм буде ситуація, якщо людина захворіє на грип та COVID-19 одночасно, а таке за словами інфекціоніста можливе.

«Це називається «супер інфекція», коли хворий одночасно хворіє декількома хворобами. Однак грип ми вже знаємо як лікувати, а щодо коронавірусу – то він ще не вивчений і специфічних ліків від нього немає, а вакцина тільки випробовується», - каже Оксана Піддубна.

За інформацією МОЗ, для України планується придбати 665 тисяч доз вакцини, яка захищатиме від чотирьох прогнозованих штамів грипу. В аптеках будуть доступними вакцини Ваксігрип Тетра (виробник Франція, чотирьохвалентна), Інфлувак (виробник Нідерланди, трьохвалентна), ДжіСі Флю (виробник Республіка Корея, трьохвалентна) та ДжіСі Флю Квадрівалент (виробник Республіка Корея, чотирьохвалентна).

Читайте також: На Хмельниччині 128 класів навчаються дистанційно

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую